Domů » Bleskovky » Apple vydal první aplikaci pro Android: Usnadňuje přechod na iPhone

Apple vydal první aplikaci pro Android: Usnadňuje přechod na iPhone

Na konci loňského roku vyšla zajímavá statistika, že Microsoft i Google mají v jablečném obchodě více aplikací než samotný Apple. Ten paradoxně do obchodů aplikací svých konkurentů neposlal ani jeden příspěvek. Až do teď – vyšla totiž aplikace Move to iOS pro Android, a jak její název napovídá, jedná se o pomocníka, s jehož pomocí má být útěk od zeleného robota k nakousnutému jablku hračka.

  

Z Androidu lze do iOS přenést kontakty, historii zpráv, fotografie a videa, webové záložky, emailové účty a položky v kalendáři. Přenos dat probíhá bezdrátově skrze privátní Wi-Fi síť, kterou vytvoří iPhone nebo iPad, a zařízení s Androidem se k této síti připojí. O zabezpečení komunikace se postará bezpečnostní kód. Po úspěšném přenosu aplikace nabídne, abyste svůj starý telefon s Androidem recyklovali v nejbližším App Store. Aplikace Move to iOS funguje na zařízeních s Androidem 4.0 a vyšším.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. XD (neregistrovaný)

  Jáááááj

 2. Peta (neregistrovaný)

  Prenese i zakoupene aplikace?

 3. Mandys (neregistrovaný)

  zakoupene aplikace určitě ne… aneb k čemu je google učet v apple storu ?

  • Asi máš na mysli App Store (v Apple Store jsi byl před tím, když jsi kupoval onu iVěc:) ).

   K ničemu. Resp. musíš to brát s nadhledem, psali jsme to v ironickém duchu:)

   Logicky, co je Apple do nějakého Play Store (nebo jiných), proč by ti měl ve svém Store něco rozdávat zadarmo (nebo kdokoli jiný)?:)

   Jestli něco, tak se můžeš zkusit obrátit na vývojáře, zda ti nedá třeba 100% slevový kód na nákup, jako že už jsi jeho zákazník. Ale to je čistě jen na jeho vůli a nemáš si na něm co vymoci.

   Já jsem např. s mapovou aplikací přecházel už mezi třemi platformami (S60, WM, Android). Ale oni prodávají mimo Store ve svém eshopu, tak jen to „nadplatformní“.

   Např. u jiného vývojáře jsem myslím viděl, že si můžeš nárokovat xx% slevu při přechodu z Store na Store, jako permanentí zvýhodnění při přechodu. Opět, věc vývojáře, nikoli Store.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).