Domů » Bleskovky » Apple měl prototyp zařízení připomínajícího Google Glass

Apple měl prototyp zařízení připomínajícího Google Glass

Google bude s vysokou pravděpodobností první společností nabízející přístroj, který dokáže zobrazovat obsah mobilních zařízení přímo před naše oči. Vypadá to ale, že Google nebyl jediný, kdo uvažoval tímto směrem. V rozhovoru pro server Fast Company řekl bývalý představitel Applu a současný CEO společnosti Nest Tony Fadell, že navrhoval zařízení podobné Google Glass. Projekt se však nikdy nedostal z první fáze vývoje, jelikož společnost se soustředila na vývoj iPhonu a iPadu.

 

Podle popisu zařízení spíše vypadalo jako kruh kolem celé hlavy s velkým displejem, který dokázal uživatele vtáhnout do obsahu, podobně jako sledování filmu v kině. Rozměry nejspíše odpovídají dostupné technologii v dané době, jelikož Fadell pracoval v Applu mezi roky 2001 – 2006. Google tak zatím zůstává jedinou společností soustředící se na chytré brýle. Ostatní výrobci na první pohled rezignovali a připravují zařízení, jako jsou chytré hodinky. Nedávno jsme si mohli prohlédnout poslední pokus od Samsungu ve formě zařízení Galaxy Gear.

David Podzimek

6 komentářů

 1. „Ostatní výrobci na první pohled rezignovaly“ – když přehlédnu tu katastrofální gramatickou hrubku, tak se musím vyjádřit k obsahu – jak autor ví, že ostatní výrobci rezignovali? Třeba mají už mnohem hotovější prototypy, jen je drž pod pokličkou… (ale to asi ne)

  A že měl Apple prototyp Google Glass už dávno? Nokia zas měla prototyp iPhonu dávno před iPhonem a je jí to k čemu?

  • Není, je v hajzlu tak jako tak.

  • Apple? Ale ne, pleteš se. Ještě chvíli tu s námi bude ;)

  • pan (neregistrovaný)

   Mceza: přesně proto je tam „na první pohled“, je to v pořádku.

  • Když někdo na něco rezignuje, tak se tomu se vší vervou věnuje a pak to vzdá a kašle na to.

   Zatímco tady nevím o nějakém větším úsilí něco takového vytvořit, takže se na to nedalo ani rezignovat.

 2. Dalir (neregistrovaný)

  Bude tady určitě déle než ty :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).