Apple má letos představit levnější variantu iPhonu X: na čem se bude šetřit?

Analytik Ming-Chi Kuo nás již několik let zásobuje poměrně spolehlivými informacemi z tábora Apple, letos poměrně brzy rozvířil debatu o příštích iPhonech. Letos mají podle něj přijít celkem tři jablečné telefony – řadový nástupce iPhonu X, jeho větší bráška s obřím 6,5″ displejem a poté levnější model pro ty, pro něž je tisíc dolarů (asi 30 tisíc korun) za telefon přemrštěná částka. Jaká bude mít poslední model omezení?

Kompromisy při návrhu mají být viditelné na první pohled – ocelové rámečky nahradí levnější a měkčí hliník, OLED obrazovku zastoupí klasické LCD bez podpory 3D Touch s nižším rozlišením; stále se však díky jemnosti mezi 320 – 330 PPI bude moci honosit označením Retina. Displej má být při horní straně „vykousnutý“ pro sestavu čelní kamerky a sestavy senzorů True Depth pro autentizaci uživatele na základě 3D skenu obličeje.

Kompromisní má být i zadní fotoaparát; zatímco nástupce iPhonu X a jeho větší bráška mají dostat duální fotoaparát, nejlevnější iPhone se má dočkat pouze jednočočkového řešení. Má také dostat o 1 GB méně operační paměti. Vnitřní uložení komponent má u tohoto modelu vycházet ze současných „osmičkových“ iPhonů – základní deska nemá být vrstvená a akumulátory nemají mít tvar písmene „L“.

Chystaný iPhone má údajně jít na trh s cenou někde mezi 700 a 800 dolary (14 500 – 16 500 korun bez DPH), do prodeje se má dostat v září společně s ostatními dvěma modely, byť vývoj jeho displeje je údajně mírně pozadu. Ming-Chi Kuo odhaduje, že se tento telefon stane novým hitem, který může tvořit až 50 procent objednávek všech letos představených iPhonů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku