Apple údajně chystá zakřivený iPhone, letos to však nebude

Společnost Apple je považována za jednoho z největších inovátorů v technologickém odvětví, ačkoliv u posledních modelů dlouho váhala, zda se pouštět do větších a jemnějších displejů, které nešly ruku v ruce s vizí zesnulého Steva Jobse. U velkých změn, především konstrukčních, tedy Apple nejspíše čeká, zda se inovace uchytí u jiných výrobců.

 
I takhle by mohl vypadat iPhone se zakřiveným displejem (fanouškovský koncept)

Podobně tomu nejspíše bude i v případě zahnutých displejů. Podle zdrojů z okolí společnosti se v Cupertinu začínají výrazně zajímat o displeje vyráběné technologií OLED, které byly použity již v chytrých hodinkách Apple Watch. Jelikož se zdá, že se displeje osvědčily, dalším krokem by mohlo být osazení těchto panelů do nových iPhonů.

 
Apple použil OLED displej již u svých hodinek Apple Watch 

To se však podle zákulisních informací nechystá dříve než v roce 2018. Není však jasné, zda se tento termín týká samotného nasazení OLED displejů, nebo pouze zahnutých panelů. Může se tedy stát, že OLED displeje budou nasazeny i dříve, než za 3 roky. Velkou roli také bude hrát roční cyklus uvádění nových modelů, do letošních novinek se OLED displeje nejspíše nedostanou.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

9 komentářů

 1. Tom (neregistrovaný)

  zahnutý je snad i už iphone6 ne? :))

 2. Jan (neregistrovaný)

  S Applu se stava pekna kopirka :)

  • Yegor (neregistrovaný)

   No a z tebe pablb co nezná pravopis :-D

  • ManT (neregistrovaný)

   Proč? to že nemá jeho příspěvek diakritiku není nic špatného, někdo je zkrátka líný to na ntb či telefonu datlovat, nebo prostě nepoužívá žádný slovník na klávesnici, já občas také a není to známkou toho, že bych nezvládal pravopis.

   K čemu slouží zakřivené displeje netuším,vypadá to ale zajímavě a bude to marketingový tahák, na budoucí kupce, nic víc bych v tom nehledal.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Yegor nenarážel na chybějící diakritiku, ale na velkou hrubku „S Applu“, kde má být Z Applu.

  • ManT (neregistrovaný)

   nj stane se, nemuselo to být neznalostí, prostě překlep, jsou vedle sebe a může mít tak nastavenu klávesnici :-d

 3. David (neregistrovaný)

  Apple vždy vzal divoký nedořešený koncept a udělal jej správně. nic nového a vždy nasazuje technologii, až když si je jist že to bude fungovat a s iphonem zůstane ( viz galaxy S6 již není voděodolný jako S5).

 4. karel (neregistrovaný)

  A na co to vlastně je ?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *