Domů » Bleskovky » Apple údajně chystá zakřivený iPhone, letos to však nebude

Apple údajně chystá zakřivený iPhone, letos to však nebude

Společnost Apple je považována za jednoho z největších inovátorů v technologickém odvětví, ačkoliv u posledních modelů dlouho váhala, zda se pouštět do větších a jemnějších displejů, které nešly ruku v ruce s vizí zesnulého Steva Jobse. U velkých změn, především konstrukčních, tedy Apple nejspíše čeká, zda se inovace uchytí u jiných výrobců.

 
I takhle by mohl vypadat iPhone se zakřiveným displejem (fanouškovský koncept)

Podobně tomu nejspíše bude i v případě zahnutých displejů. Podle zdrojů z okolí společnosti se v Cupertinu začínají výrazně zajímat o displeje vyráběné technologií OLED, které byly použity již v chytrých hodinkách Apple Watch. Jelikož se zdá, že se displeje osvědčily, dalším krokem by mohlo být osazení těchto panelů do nových iPhonů.

 
Apple použil OLED displej již u svých hodinek Apple Watch 

To se však podle zákulisních informací nechystá dříve než v roce 2018. Není však jasné, zda se tento termín týká samotného nasazení OLED displejů, nebo pouze zahnutých panelů. Může se tedy stát, že OLED displeje budou nasazeny i dříve, než za 3 roky. Velkou roli také bude hrát roční cyklus uvádění nových modelů, do letošních novinek se OLED displeje nejspíše nedostanou.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

9 komentářů

 1. Tom (neregistrovaný)

  zahnutý je snad i už iphone6 ne? :))

 2. Jan (neregistrovaný)

  S Applu se stava pekna kopirka :)

  • Yegor (neregistrovaný)

   No a z tebe pablb co nezná pravopis :-D

  • Proč? to že nemá jeho příspěvek diakritiku není nic špatného, někdo je zkrátka líný to na ntb či telefonu datlovat, nebo prostě nepoužívá žádný slovník na klávesnici, já občas také a není to známkou toho, že bych nezvládal pravopis.

   K čemu slouží zakřivené displeje netuším,vypadá to ale zajímavě a bude to marketingový tahák, na budoucí kupce, nic víc bych v tom nehledal.

  • Yegor nenarážel na chybějící diakritiku, ale na velkou hrubku „S Applu“, kde má být Z Applu.

  • nj stane se, nemuselo to být neznalostí, prostě překlep, jsou vedle sebe a může mít tak nastavenu klávesnici :-d

 3. David (neregistrovaný)

  Apple vždy vzal divoký nedořešený koncept a udělal jej správně. nic nového a vždy nasazuje technologii, až když si je jist že to bude fungovat a s iphonem zůstane ( viz galaxy S6 již není voděodolný jako S5).

 4. karel (neregistrovaný)

  A na co to vlastně je ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).