Sledujte nás na YouTube

Apple dostal na Tchaj-wanu pokutu za ovlivňování prodejních cen iPhonu

Tchaj-wanský antimonopolní úřad udělil společnosti Apple pokutu 666 220 USD, což je v přepočtu úctyhodných 13,4 milionů Kč. Důvodem je skutečnost, že výrobce přikazoval zdejším operátorům, za jaké ceny mají prodávat iPhone, respektive po nich požadoval předání jimi nastavených cen ke schválení. To je ovšem v rozporu s tržním systémem na Tchaj-wanu a zdejší úřady si to tudíž nenechaly líbit.

 

Pokud by Apple platil zdejším operátorům za distribuci jeho výrobků, bylo by vše v pořádku. Apple jim však svá zařízení prodával a tudíž by neměl mít další vliv na prodejní ceny,“ uvedl britský deník Sun. Pokud společnost se svými praktikami nepřestane, může být „odměněna“ další pokutou, a to až do výše 1,7 milionu USD (34 milionů Kč).

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

2 komentáře

  1. Martin P. (neregistrovaný)

    V celku normální praxe nejen u Apple a nejen u mobilních telefonů. Tohle znám třeba i u sportovního zboží.

    Pokud je někdo oficiální distributor, bylo by špatný pokud by boural cenovou politiku výrobku.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *