Domů » Bleskovky » Apple dostal na Tchaj-wanu pokutu za ovlivňování prodejních cen iPhonu

Apple dostal na Tchaj-wanu pokutu za ovlivňování prodejních cen iPhonu

Tchaj-wanský antimonopolní úřad udělil společnosti Apple pokutu 666 220 USD, což je v přepočtu úctyhodných 13,4 milionů Kč. Důvodem je skutečnost, že výrobce přikazoval zdejším operátorům, za jaké ceny mají prodávat iPhone, respektive po nich požadoval předání jimi nastavených cen ke schválení. To je ovšem v rozporu s tržním systémem na Tchaj-wanu a zdejší úřady si to tudíž nenechaly líbit.

 

Pokud by Apple platil zdejším operátorům za distribuci jeho výrobků, bylo by vše v pořádku. Apple jim však svá zařízení prodával a tudíž by neměl mít další vliv na prodejní ceny,“ uvedl britský deník Sun. Pokud společnost se svými praktikami nepřestane, může být „odměněna“ další pokutou, a to až do výše 1,7 milionu USD (34 milionů Kč).

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  V celku normální praxe nejen u Apple a nejen u mobilních telefonů. Tohle znám třeba i u sportovního zboží.

  Pokud je někdo oficiální distributor, bylo by špatný pokud by boural cenovou politiku výrobku.

  • W8 (neregistrovaný)

   presne tak

   samsung je ešte horší a podkopava ostatných z vidinou lepšej marže pre predajcov

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).