Domů » Články » Apple iPad: Dokáže vyplnit mezeru mezi telefonem a notebookem? (test)

Apple iPad: Dokáže vyplnit mezeru mezi telefonem a notebookem? (test)

V posledním půlroce tolik diskutované zařízení od Applu, tablet iPad, se dostalo i k nám do redakce a padla na nás povinnost vyzkoušet, co umí a co mu naopak chybí. Přesto bude následující recenze z trochu jiného soudku, rozhodli jsme se totiž „rozebrat“ iPad z pohledu nezaujatého jablíčkáře, který chce vyplnit mezeru mezi smartphonem a notebookem či netbookem. Pojďme se tedy podívat, jak iPad obstál.

Zapůjčenou jsem měl 64GB verzi bez 3G modulu, za kterou děkuji společnosti Alza.cz, kde si iPad můžete zakoupit. Řekl bych, že zařízení není třeba nijak zvláště představovat, neboť to za mě udělal už  Steve Jobs při jeho keynote. I tak si ale několik věcí na úvod nemohu odpustit. Apple iPad je v jisté míře převratným přístrojem. Vyplňuje totiž mezeru mezi smartphony a notebooky, popřípadě malými netbooky. Hlavní předností iPadu je dotykový displej o velikosti 9,7 palce s rozlišením 1024×768 px. Poháněn je gigahertzovým procesorem Apple A4 a operačním systémem iOS s trochu upraveným prostředím a jelikož na něj není dostupná poslední verze 4.0, na multitasking si musíme ještě pár měsíců počkat. Primárně je Apple iPad určen lidem, kteří mají neustále k dispozici nějakou Wi-Fi síť (bez 3G modulu je to totiž jediný přístup na internet), rádi čtou knihy, komiksy, občas si zahrají hry a pouze přijímají obsah z internetu, neboť iPad jiný zdroj informací moc nepodporuje. Je tak otázkou, zda patříte mezi tuto skupinu lidí, která je alespoň podle Jobse velmi objemná.

Klady (+)
kvalitní displej
velké množství aplikací v App Store
citlivé multitouch ovládání
hlasitý reproduktor
vydařená softwarová klávesnice
výdrž baterie
 
Zápory (-)
hmotnost
zatím bez multitaskingu (v iOS 4 již tato funkce bude)
absence USB portu a slotu pro SD karty
chybějící přední kamerka pro videohovory
omezení na iTunes

Obsah balení, vzhled iPadu a jeho konstrukce
Všechny verze iPadu se prodávají v jednotném balení, nezáleží tedy, jestli si pořizujete ten s malou kapacitou či s 3G modulem navíc. Krabice je klasická „applovská“, žádné místo nazbyt a pouze důležité věci. Mezi ty patří samozřejmě iPad, pod kterým najdeme řádku brožur, USB kabel a adaptér do zásuvky.

- - -

- - -

Po rozbalení iPadu se dostavil WOW efekt, který se mě držel skoro půl dne. Zařízení vypadá opravdu luxusně, jednoduchý design podtrhuje velký displej a jediné tlačítko na přední straně (Home button) napovídá, že se iPad bude ovládat opravdu jednoduše. Na levém boku nenajdeme nic, na tom pravém pak zámek obrazovky (aby nedocházelo k nechtěnému otáčení obrazu) a dvojici tlačítek pro regulaci hlasitosti. Na horní straně pak není nic jiného než zapínací tlačítko, které slouží také pro přepínání do a z pohotovostního režimu. Dolní stranu okupuje hlasitý reproduktor a port klasický pro Apple zařízení. Zbývá už jen zadní strana, na které se pyšní pouze logo Applu a nic víc na ní nenajdeme. Přesto vypadá velmi pěkně a celkově jsem byl z vzhledu iPadu opravdu nadšen. To samé se dá říct i o konstrukci, nic nevrže (v podstatě nemá co vrzat), vše sedí tak jak má a nevšiml jsem si ničeho neobvyklého. Příliš mě nepotěšila hmotnost, která je 680 gramů, což na takhle malé zařízení není zrovna málo a po delším držení vás budou bolet ruce. V případě verze s 3G modulem je hmotnost ještě nepatrně vyšší (730 gramů).

- - -

- - -

Hardwarové parametry
Displej: 9,7″ IPS LCD s LED podsvícením, lesklý, multidotykový, rozlišení 1024 x 768 bodů
Procesor: 1GHz Apple A4
Paměť: 16, 32 nebo 64 GB
Komunikace: Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth BlueTooth
Baterie: Lithium-Polymer, 25 Wh, výdrž až 10 hodin
Rozměry: 242,8 x 189,7 x 13,4 mm
Hmotnost: 680 gramů u Wi-Fi verze, 730 gramů u verze s 3G modulem
Další parametry: reproduktor, pohybový senzor, digitální kompas, 3,5mm výstup na sluchátka, světelný senzor
Podpora zvuku: frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz, formáty: AAC (16 – 320 Kbps), MP3 VBR (16 – 320 Kbps), Audible (2, 3, 4), Apple Lossless, AIFF, WAV
Podpora videa: H.264 (30 fps), MPEG-4, m4v, mp4, mov
Další podporované formáty: jpg, tiff, gif, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, txt, rtf, htm, html, pdf, key, numbers, pages, vcf

- - -

- - -

První dojmy ze systému a uživatelského prostředí
Uživatelské prostředí systému iOS známé z iPodu a iPhonu je v tomto zařízení v podstatě stejné. Skládá se tedy jen z výběru nainstalovaných aplikací a dolní lišty s pevnými, přesto konfigurovatelnými programy. Primárně to je prohlížeč Safari, kalendář, e-mail a fotky.  Co ale bylo u iPadu představeno jako novinka je obrázek pozadí. Ten jde vybírat jak z přednastavených tapet, tak z vlastních obrázků, takže můžete klidně používat vaše fotografie z dovolené. iOS je, alespoň podle mého, spíše systémem pro mobilní telefony a i přesto, že v iPadu funguje velmi dobře, ovládá se skvěle a vypadá efektivně, čekal bych větší volnost. To je jistě dáno faktem, že jsem byl vychováván na zařízeních s Windows a nyní v mobilních telefonech preferuji Google Android. I tak první dojem ze systému byl opravdu více než dobrý a jeho odezva je vskutku blesková.

- - - -

Do hloubi systému: Jeho možnosti a pohled na zajímavé aplikace
Na plnohodnotnou recenzi první pohled na systém nestačí, proto je potřeba se na něj podívat trochu hlouběji. Jak jistě víte, iOS už počátku jeho bytí je poměrně uzavřený systém, který komunikuje pouze přes program iTunes. V něm sice najdeme vše potřebné jako synchronizaci fotografií, videí, aplikací, muziky a dalších věcí, přesto je člověk vázán pouze na jeden software. A u zařízení takovýchto rozměrů, bez slotu na paměťové karty a USB portu je to docela problém. Znamená to tedy, že je zde jakási potřeba mít u sebe PC (Mac) či notebook pro plné využití iPadu. A samozřejmě také nějakou Wi-Fi síť.

- - - -

Tu dnes najdeme ve větších městech skoro na každém rohu, avšak většina z nich je zaheslovaná, tudíž pro iPad a ostatní zařízení nepoužitelná. Je tak jasně dané, že plné využití iPadu jako přenosného tabletu, bez 3G modulu, notebooku či počítače s programem iTunes, není moc reálné. Krátkodobě ano, například při cestě vlakem, při „konzumování“ obsahu v obývacím pokoji či odreagování u nějaké té hry. Jakmile ale v iPadu něco chybí, je zapotřebí síť Wi-Fi a další, tentokrát už plnohodnotné zařízení, čímž podle mého iPad s iOS není. Na druhou stranu, Steve tohle zdůrazňoval už při premiéře, takže to Applu nelze mít za zlé.

Kromě základních aplikací, typu iPod, mapy, kontakty, videa bylo v zapůjčeném zařízení nainstalováno hned několik dalších aplikací. Při představování iPadu patřila velká část keynote i novince se jménem iBooks. Tato aplikace umožňuje čtení knih ve velmi hezké podobě. Tituly se přímo přes tuto aplikaci dají nakupovat a následně se uloží ve vaší knihovně. Knihy jsou zde velmi pěkně zpracovány, efekty při přetáčení stran jsou velmi realistické, avšak zase tak parádní čtení na iPadu není. Při ideálních podmínkách ano, ale na přímém slunci někde v parku toho na displeji moc vidět není a večer při zhasnutém světle z jasu displeje po delší době začnou bolet oči (podsvícení je naštěstí možné v nastavení regulovat). Klasickou knihu či Amazon Kindle tak iPad opravdu nenahrazuje.

- -

Mezi další zajímavé aplikace patří RealRacing HD. Tato hra se ovládá čistě nákláněním iPadu do stran. Jedná se o automobilové závody a díky polohovému senzoru je ovládání přesné a hra celkově velmi zábavná. Senzor na určení polohy zařízení využívá každá aplikace, včetně obrazovky uzamčeného zařízení a úvodní strany systému. Otáčení obrazovky reaguje velmi citlivě a rychle, snad ani jednou jsem nezaznamenal nějaké zpomalení či nepřesné otočení.

Organizátor, e-maily a vydařená klávesnice
V základní verzi iPadu najdeme velice povedený kalendář, s hezkým grafickým prostředím, který komunikuje hned s několika zdroji informací. Podobně je na tom i e-mailový klient. Ten umožňuje propojení Exchange účtu, Gmailu, Yahoo! a dalších klientů elektronické pošty. Prostředí aplikace je oproti verzi na iPhonu upraveno do větších rozměrů. Na levou stranu přibyl výčet e-mailů a obsah zprávy se zobrazuje ve zbytku obrazovky. Jistě by klientu neuškodila větší přehlednost či víc barev, občas jsem se totiž ve výpisu mailů ztrácel a nevěděl, co k čemu patří. Přesto bych celkově organizátor s mailovým klientem označil za povedený a další výtky k němu nemám.

- -
E-mailový klient je povedený, plnohodnotný Facebook s podporou rozlišení iPadu zatím chybí

Další věc, kterou musím Applu pochválit je softwarová klávesnice. Ta je i na iPhonu velmi přesná a píše se na ní pohodlně. Stejně tomu je i na iPadu. Zvyknout se na ní dá opravdu rychle a po několika minutách jde psaní bez chyby. Jediný nešvar je opět velikost a váha přístroje. Pohodlně psát se dá pouze když zařízení leží na pevném povrchu, neboť při držení oběma rukama nedosáhnete na polovinu písmen, a to ani v portrét módu.

- -

Přehrávání médií brzdí formát 4:3
Opět se musím vrátit k hlavní prezentaci, na které se iPad představoval. Steve Jobs vyzdvihoval přehrávání videí, že je to fenomenální zážitek na displeji, kterým se iPad chlubí. To je sice pravda, avšak už nezmínil a neukázal, jak na něm skutečně vypadá film natočený v poměru stran 16:9. Nad a pod videem jsou dva černé pruhy, které celý zážitek z filmu velmi podráží. Je zde možnost přiblížit obraz, ale tím přijdete o poměrně velkou část videa, navíc s jistou ztrátou kvality. Na druhou stranu tento poměr stran se hodí pro prohlížení webových stránek, ale u sledování filmů to v některých případech není úplně to pravé ořechové. Abych ale jen nekritizoval, obraz videa je opravdu dobrý, navíc zvuk vycházející z reproduktorů je nadprůměrný a celkově je na tom lépe než většina malých netbooků. To samé se dá říct o přehrávači muziky, tudíž iPodu. Jeho prostředí je opět mírně upravené, většina věcí ale zůstala stejná jako na iPhone.

- -

Výdrž baterie a další poznatky
iPad má ve specifikacích uvedenou výdrž 10 hodin při běžném používání, kterou opravdu splňuje. I při intenzivnějším používání a zapnuté Wi-Fi se přístroj držel slušně a například při sledování filmů se dostanete až na hranici 13 hodin. Přesto mě jedna věc spojená s baterií nepotěšila, a sice délka nabíjecího kabelu (1 metr), který zároveň slouží k synchronizaci dat s počítačem.

Další věcí, ke které bych rád napsal několik vět, je citlivost multitouch ovládání. To je opravdovou chloubou iPhonu a jinak tomu není ani zde. Funguje velmi dobře ve všech aplikacích, avšak nejvíc jej využijete u internetového prohlížeče, Google Maps a při prohlížení fotografií. Dokreslování grafiky v prohlížeči je příjemně rychlé a kladné hodnocení kazí snad jen absence podpory pro Flash, který Steve odmítá.

- -

Jako poslední poznatek před samotným závěrem této recenze musím upozornit na fakt, že většina aplikací v App Storu je určená pro iPod Touch a iPhone. Jejich rozlišení je tak několikrát menší, než to na iPadu. Nejlépe je to vidět na oficiální aplikaci pro Facebook. Ta je dostupná pouze jako verze pro iPhone, tudíž její velikost je na iPadu až bych řekl k smíchu. Samozřejmě jde aplikace roztáhnout na celou obrazovku, ale pak přichází namísto kvalitního obrazu přehlídka pixelů.

Závěr aneb dá se Apple iPad využít na 100%?
Otázka v podnadpisu je velmi těžko zodpověditelná a je na každém, aby se rozhodl, zda jeho koupě je tím správným řešením. Opět musím zopakovat, že k jeho používání je zapotřebí dalšího přístroje, notebooku či pevného PC, Wi-Fi sítí a ani tak to není zařízení, na kterém budete trávit většinu dne. Apple iPad slouží převážně jen ke konzumaci obsahu z internetu, vyřizování mailů, čtení knih, poslouchání muziky, odreagování v podobě hraní her a koukání na filmy. Jsem si ale jist, že tenhle výčet činností velké mase lidí stačí, a proto se iPad stal trhákem nejen v USA. Sám za sebe ale musím říct, že omezení na iTunes, absence slotu na paměťové karty či USB portu mi zde opravdu vadí. I tak ale musím uznat, že je iPad velmi kvalitním zařízením a na poli tabletů je to pravděpodobně to nejlepší, co se dá dnes koupit, i když díky systému je nutné počítat s jistými omezeními, ale tak je to i u iPhone. Uvidíme s čím přijde Microsoft a výrobci používající systém Google Android.

Aktuální cenu zařízení Apple iPad 16GB (Wi-Fi verze) naleznete na Heureka.cz

Martin Prokop

77 komentářů

 1. Me snad trefi slak. Autor se bud snazi zavdecit kamaradum na prumyslovce nebo ajtakum v openspacu, kteri hledaji clanky o applu na zive, aby je mohli co nejdriv fundovane okomentovat. Nejsmutnejsi je, ze jsem presne vedel, co na zaver bude v kolonce „zapory“, protoze cesky ajtak ziv je z papirovych hodnot, ktere vypadaji dobre, ale nepremejsli nad nima ani vterinu.

  Video a 4:3 – Toto myslite vazne??? Udelejte z toho nudli 16:9 aby se dobre koukalo na filmy a uz vidim ty miliony uzivatelu, ktery budou nesmirne stastni, az budou mit miniaturni klavesnici na vysku, nebo minimalni viewport na sirku, nehlede na fakt, ze to nepujde drzet.

  USB port / SD karty – To je takova potiz dokoupit si volitelne camera connection kit, ktery umi jak usb, tak karty? Aha ja zapomel, pro ajtaka je argument, kdyz v zarizeni chybi dve zaprasene diry, ktere prumerny clovek pouzije jednou za ctvrt roku.

  Omezeni na iTunes – Prezitek? Ocividne stale aktualni vec. Inu, asi je to pomsta za to, kluci redmondsti „zakazali“ iphonum synchronizaci pres ActiveSync. A MobileMe je draha vec pro snoby, to by se tam taky jeste nejak veslo.

  Jsem stestim bez sebe, ze jsem se dozvedel, na jakem systemu byl autor vychovavan. Me bohuzel vychovali Rodice 2.0, ale o iPadu mi to nerekne zhola nic.

  Tolik k „clanku“.

  Pro normalniho cloveka kdekoliv na svete jsou Apple produkty obycejna spotrebni vec, kterou si lide vybiraji na zaklade osobnich priorit. Neni se tedy cemu divit, ze v zemich, kde se Apple tovar nedemonizuje tak, jako u nas, ho ma kdejaky jouda a/nebo top geek. A to, ze jsou produkty uspesne, doklada akorat fakt, ze nad tim v Cupertinu premysleli, narozdil od zdejsich „odborniku“, kteri povazuji pomer 4:3 u zarizeni TOHOTO typu za zapor. Snad se brzy dockame tabletu s W7, Atomem a sirokouhlym rezistivnim displejem, uplny bestseller.

  A ted do me. (pocitam vteriny do ‚ovce‘)

  Mimoto, chcete-li si neco zapsat do minusu, pak jednoznacne mrnave titulky (soft subs), neustale se spinici neoprenove originalni pouzdro a .. no az na neco prijdu, dam vedet.

 2. „To je takova potiz dokoupit si volitelne camera connection kit, ktery umi jak usb, tak karty“

  Neni to potiz. Proc je ale potiz pro Apple to implementovat rovnou do zarizeni? Ze by proto, ze by pak nemohl prodavat redukce, BT klavesnice a podobne? A nedejboze, mohlo by to usnadnit zivot uzivateli!

 3. Ipad vlastnim asi 2 mesiace a musim napisat, ze je to vyborne zariadenie pre ludi, co vedia ako ho vyuzit.
  Pomer 4:3 je na toto zariadenie idealne, 16:9 si neviem predstavit. Aj k PC mam monitor 4:3, ktory som vymenil za predosly 16:9. Na pracu sa sirokouhle minitory podla mna nehodia. To je dobre na TV.
  Synchronizacia s itunes je pri takychto zariadeniach tiez podla mna vyhoda, ked si pridam nejake fotky na pc, same sa mi pridaju na ipad po pripojeni.
  Jedine co mi dost vadi je prave ta absencia prednej kamery, co si urcite setria na ipad 2. Vyuzitie na skype ci fring hovory a mozno aj facetime by bolo idealne. Skoda…

 4. Tak to udělám první – OVCE

  Recenze je vždy z části subjektivní. Kritizovat recenzenta za to, že nezjevil tu jednu jedinou správnou pravdu je směšné. Pokud chceš slyšet to co chceš slyšet tak jdi na jiné stránky.

  Video a 4:3 – Zde Apple obětí svého dávného rozhodnutí použít u iphone poměr stran displaye 4:3. Celý ekosystém iOS půjde už velmi těžko jiným směrem. Na prohlížení WWW je 16:9 portrait vcelku slušný o multimédiích nemluvě. A s tou klávesnicí by si hlavní vizionář určitě poradil, přidal by tam třeba Numpad :-)

  Ty díry používám prakticky denně. Asi bych se cítil trapně, kdybych kvůli připojení USB dokupoval redukci za 1500 Kč.

  Omezení iTunes není o rivalství s Active sync. Zde jde o to, že bez iTunes to jaksi nejde..

  „Pro normalniho cloveka kdekoliv na svete jsou Apple produkty obycejna spotrebni vec“ – u nás tomu tak zatím není hlavně kvůli ceně. Už samo slovo normální je zavádějící, iPhone je u velké části lidí o stylu, vyčnívání, be cool, NE o normálnosti. Jak jednou kdosi řekl „Oni chtějí být všichni tak jiní, až jsou všichni stejní“.

  Každý máme své preference a podle toho si vybíráme svá zařízení. Vztekání se kvůli tomu, že má někdo jiný názor na věc pořád ještě nemůžu pochopit.

 5. Mým potřebám vyhovuje plně netbook, takže toto zařízení bych nevyužil. Ale pokud ano, tak minimálně propojení s foťákem, kdyby vizionář dovolil tak klávesnici, pak stále používám archaický USB flash a HDD.

 6. Zajímavé, jak někomu neustále chybí USB konektor (samička), resp. USH Host nebo OTG a prakticky nikdo mi neřekne k čemu (krom USB klíčenky, v době cloud řešení….). A navíc, tohle není dostupné hlavně prakticky NIKDE, dřív to uměly nějaká PDA, ale bylo to na nic, baterka nic neutáhla, na nic nebyly ovladače atd. Takže fakt podivný zápor.

 7. mne osobne by se take vic libilo sirokouhle rozliseni… je to predevsim multimedialni zarizeni, na praci se hodi jen tem lidem, kteri maji dostatecny prisun wifi siti s pristupem. iTunes je stara vec, se kterou se musi vsichni smirit u Applu… proste to tak je a nebude to nikdy jine, ale absence USB je opravdu smesna, dokupovani nejake redukce, ktera bude pak akorat prekazet, je opravdu nepohodlne reseni a Apple si prece zaklada na jednoduchosti..

 8. Pak je tu další „nevýhoda“. Já nevím, jestli většina lidí „na netu“ ztrácí kontakt s realitou, ale někdy ten pocit mám. Ano, já jsem si dělal MP3 přes cmd, ano, já si synchronizuji adresáře před TC, ano, používám mass storage MP3mana atd. ALE, tohle zvládne „promile!“ lidí na téhle planetě. Pro ostatní musí být něco snazšího a intuitivního. A pro ně je iTunes (WMP a třeba Winamp jako alternativy intuitivní skutečně nejsou…). Klik, mám album, klik, je v přehrávači, klik, mám ho v playlistu…. A tohle Apple nabízí, prakticky jako jediná společnost. Opět dosti podivné negativum….

 9. „A navíc, tohle není dostupné hlavně prakticky NIKDE, dřív to uměly nějaká PDA, ale bylo to na nic, baterka nic neutáhla, na nic nebyly ovladače atd.“

  Uni, vy jste proste lhar, nebo mate potrebu se vyjadrovat k necemu, o cem v podstate nic nevite. Ano, bylo na PDA. A kupodivu slo k tomu pripojit napriklad normalni USB klavesnici, USB mys, externi USB disk a FUNGOVALO TO. To jsou alespon veci, ktere jsem zkousel a obcas pouzil i ja sam. Tady jde ale o to, ze zatimco u PDA USB host v podstate nemusel byt, iPAD ma blize k pocitacum nez treba iphone. Uz jenom velikosti obrazovky, ktera umoznuje delat spoustu veci komfortneji nez na malem displejicku ipadu. Ale chapu, ze proste problem to pochopit!

 10. xxmz: iphone NEMA pomer stran 4:3, ale 3:2, coz je dost podstatny rozdil. Ipad ma 4:3. Takze, kdyby Apple chtel, nebude pro nej problem udelat sirokouhly displej.

 11. „Apple iPad slouží převážně jen ke konzumaci obsahu z internetu, vyřizování mailů, čtení knih, poslouchání muziky, odreagování v podobě hraní her a koukání na filmy. Jsem si ale jist, že tenhle výčet činností velké mase lidí stačí, a proto se iPad stal trhákem nejen v USA.“
  Přesně tak, takto 90% lidí používá svůj NB a klávesnici používají prakticky jen na zadání web adresy, 1x než ji uloží do bookmarks. Takže je trochu logické, se té klávesnice zbavit. A co z toho vyleze? iPad:-D

 12. Cekal jsem, kdo si prvni splete pojmy a opet se bude ohanet slovy, jako je „nazor“. Xxmz je krasny priklad toho o cem mluvim – nemyslet, ale tvarit se, ze tomu rozumim, protoze Apple je proste.. ja nevim.. neco je urcite. V prve rade je mi uplne jedno, jestli se nekomu ipad libi nelibi. To je nazor, ma na nej pravo kazdy. Pak jsou tu naprosto spletena fakta a osobni zcestne dojmy stavene na uroven obecne blaha (k bolsevikovi uz jen krucek, zpatky ni krok).

  – Kdyz uz tedy bodikujeme, tak to projedu take mily xxmz – kritizoval jsem recenzenta za to, ze uvadel jako nedostavky nikoliv chyby, ale vlastnosti. Naproti tomu chyby, kterych bych sam nekolik nasel, o tech jsem se nedocetl a recenze vypada asi jako na dalsi stovce ceskych serveru „ktere prinesly recenzi“.

  – Apple neni obeti niceho, zvlaste pak proto, ze iphone ma rozliseni 3:2 (tak strasne me rozciluje to vedomi, ze se kazdy ajtak snazi tvarit, ze tomu rozumi, ackoliv argumentuje zcestne a jeste navic chybne), coz je celkem podstatny rozdil. 16:9 je vhodny sice pro video ale.. mate vubec nejakou predstavivost jak by vypadalo vse ostatni? Proc jeste zadny z tech iPad „killeru“ s sirokym displejem jeste neopustil cad? A je-li nejaky.. zna ho nekdy? A zna-li ho nekdy.. pouziva ho tedy na neco vic nez super pohodlne brouzdani a pousteni kradenych xvidu? Tohle neni o „premyslet jinak“, ale proste „premyslet“ a netvarit se, ze jsem odbornik na UI.

  – Pokud ty diry pouzivate denne, pak pro vas asi nebude podobne zarizeni vhodne – nedovedu si treba predstavit, ze bych si koupil takovou vec, abych na ni aplikoval stejnou workflow jako u stolniho pocitace. Pokud uz clovek vyhodi pres deset tisic za neco, co mu de facto neprinese nic noveho nebo odlisneho, ale hledam v tom zasadne neco, co uz zna, pak je to podle me vyhazovani penez – notebook si do postele muzu vzit prece taky.

  – ActiveSync – WM devices, iTunes – pro me jako pro hudebniho kolektora (nikoliv corku) skvela vec, u ktere mi prijde normalni zapojit fyzicky prehravac a nasypat do nej media pres nej. Toto je samozrejme zcela subjektivni a ja to chapu, ale proc by mel apple kvuli par ajtakum, kteri potrebuji zoufale program na synchronizaci v pohotovosti v trayi, diskriminovat miliony uzivatelu, kteri na iTunes nedaji dopustit a ta synergie mezi prehravacem a jejich sbirkou je pro ne to hlavni? Uvedomte si, ze cesky ajtak, pro ktereho 4:3 = 3:2, neni meritko (zvlaste paklize s nejvetsi pravdepodobnosti hudbu krade). Pak tu mame moje oblibene MobileMe, coz je synchronizace par excellence a s trochou sikovnosti stoji 4 stovky rocne, coz nevidim jako snobarnu (vzhledem k tomu, co to nabizi, samozrejme z praktickeho, nikoliv papiroveho hlediska). V tu chvili pouziju iTunes s iPadem jedenkrat za mesic, hanba mi.

  – To jestli u nas apple je nebo neni spotrebni vec nijak nepodporuje argument, ze by se na tyto produkty melo nahlizet jinak, nebo je dokonce zbytecne demonizovat. Apple je spotrebni jako jakakoliv jina firma. Pokud povazujete mene modelu ve prospech kvalitnich materialu a konstrukce za minus, prosim. Ja alespon vim, za co platim a co za to dostanu.

  Abych shrnul celou svoji myslenku bez toho, aniz by pro ajtaka bylo nutne cist cely sahodlouhy text -> uvadejme veci na pravou miru a kritizujme nedostatky, nikoliv zcela zjevne vlastnosti.

  Demonizace kterekoliv znacky, nejen pocitacove a nejen Apple, je v cechach na dennim poradku a seriozni recenzenstvi aby clovek pohledal. To je problem nechat ten iPad recenzovat nekym, kdo ma k tomu produktu kladny vztah? Tim padem se dotycny SPIS zameri na hloubkovou analyzu a tim padem nerozhodnutemu cloveku zarizeni spise predstavi a vypichne skutecne chyby, nedodelky a dalsi veci, ktere jsou pro zakaznika podstatne, nez nesouhlaseni s filozofii produktu (vice nez absurdni) a placani se po ramenou a tvareni se, ze 4:3 je to same, co 3:2.

  Pokud je ale pro nekoho pohodlnejsi konstatovat, ze jsem ovce, smele do toho, vas den bude jiste prijemnejsi a zivot sirokouhlejsi))

 13. UNI: „Přesně tak, takto 90% lidí používá svůj NB a klávesnici používají prakticky jen na zadání web adresy, 1x než ji uloží do bookmarks. Takže je trochu logické, se té klávesnice zbavit. A co z toho vyleze? iPad:-D“

  Skvele jsi to vymyslel. Takze lidi na NB nepotrebuji klavesnici na psani emailu. Oni se jen soustredi a pismenka naskakuji na obrazovce sama. Nepotrebuji klavesnici na hrani her atd. (Tim reaguji na tvuj nesmysl, ze v onech 90 % mas zahrnuty i tyto cinnosti a dalsi vetou tvrdis, ze klavesnici pouzivaji jen na URL.) A mimochodem, iPAD se zbavil klavesnice? Fakt? To jsem si jaksi nevsiml. Naopak tam existuje stale, jen v jine forme.

 14. „ale proc by mel apple kvuli par ajtakum, kteri potrebuji zoufale program na synchronizaci v pohotovosti v trayi, diskriminovat miliony uzivatelu, kteri na iTunes nedaji dopustit a ta synergie mezi prehravacem a jejich sbirkou je pro ne to hlavni? „

  Par ajtaku? Myslis ty stovky milionu uzivatelu, co pouzivaji Windows?

 15. niky79: tak neznáš mě, proto není proč se na tebe zlobit;-) V tobě, kdy byly PDA ještě na trhu jsem patřil mezi největší prodejce, udělal jsem stovky šťastných uživatelů Palmů, iPaqů, Looxů apod. takže když píšu, že USB Host nikoho nezajímal, tak prostě nikoho nezajímal (až na pár jedinců, kteří si s tím pohráli a ještě méně, kteří to i skutečně používali. Stejný osud potkal i další I/O interface (sériové rozhraní, ATA a dnes vlastně prakticky i BT). Mluvím tedy o PDA/komunikátorech.
  A názor, že když má něco větší displej je to spíše NB snad ani nebudu komentovat;-)

 16. UNI: mozna by sis mohl ujasnit sve nazory a overit si, co vlastne pises. Ja jsem reagoval na tve vymysly, ze „ale bylo to na nic, baterka nic neutáhla, na nic nebyly ovladače“. Coz je samozrejme NESMYSL. A jak argumentujes dale ty? Ze pises, ze to nikoho nezajimalo. To je mozne, zajimalo to jen par lidi. Ale ty jsi ve svem puvodnim prispevku nic takoveho nepsal, ze jen to v podstate nefungovalo, coz neni pravda, fungovalo to a MOC DOBRE! Pokud mezi temito dvemi tvrzenimi nevidis rozdil, no, pak je mi te docela lito :-))

 17. niky79: obcas nevim, na jake strane vlastne jsi, ale dobre, budu presnejsi)) „Tech par milionu, kteri pouzivaji iTunes a iOS device“ a ano, takovych je v cechach jako safranu, jelikoz u nas se hudba bezne krade a jeji katalogizace je tedy bezna ve formatu D:\Hudba\Roll1ngSt0nes\Outofourheadz-1965-WEB-2010-OMA. Nebo pockat.. jsem snad vedle, nebo mi uniklo, ze vetsina z tech stovek milionu windows uzivatelu vlastni iOS zarizeni a pravidelne nakupuje obsah? WOW

 18. niky79: to je marný:-) Doufám, že tak nadáváš na vše, co prostě nesplňuje tvé potřeby (počínaje jednoduchou škrabkou na brambory, F16 Falconem konče). F16 taky moc lidí nepřepraví a má spotřebu 1000 na 100, ale prostě tak nějak má na světě místo (na rozdíl od iPadu ale bohužel).

 19. skoda ze nebyla k dispozici verze 3G … uvazuji ze si prave koupim ipad 3G s duvodu abych nemusel hledat porad nekde wifi a mohl se pripojit a koukat na net kdykoliv kdekoliv …
  camera connection kit stoji nejakych 30 dolaru takze zadnych 1500kc a slouzi prave pro pripojeni k fotaku k ipadu nebo vlozeni sd karty viz. [odkaz]
  itunes jsem bral jako problem dokud jsem se s nim nenaucil pracovat tedka jsem max spokojeny, jedna vyhoda za vsechny – porad tady ctu jak zalohovat telefon,nastaveni,sms atd, po pripojeni iphonu k itunes je vam udelana automaticky zaloha .. takze pokud o iphone prijdete, jste nuceni udelat restore, tak po pripojeni bud stavajiciho nebo i noveho iphonu a zadani obnoveni ze zalohy se vam nastavi iphone presne tak jak jste ho meli :)
  ipad neni pro kazdyho, ja mam notebook a vyuzivam ho hlavne pro surfovani na netu,ukladani fotek a podobny blbosti, nepotrebuji ho na praci ale vecer se mi kolikrat nechce zapinat a koukat do iphonu taky ne a proto si chci poridit ipad, jako doplnujici multimedialni zarizeni, na brani si ho na dovolenou, kam do neho muzu ukladat fotky, koukat na filmy, hrat hry, byt na netu a hlavne me laka ta vydrz kolem 10 hodin.
  nekdo USB vyuziva porad nekdo se bez neho obejde, kdo ho potrebuje ten at si koupi tablet treba s androidem ktery ma i hdmi vystupy, ja usb nepotrebuji, planuji si akorat dokoupit camera connection kit a vim ze budu spokojeny.

  OT: jenom by me zajimalo jaky zkusenosti ma recenzet s pouzivanim iOS, iphonu, itunes atd

 20. UNI urcite nepise nesmysly a vychazi z osobni praxe, ale ma trosku jine hodnoty prave pro vyuzivani takoveho zarizeni. Kazdopadne v dobe PDA se nikdo nezajimal o USB host, protoze si vystacil s mass storage a navic pda byly podstatne mensi zarizeni, tak spadaly do trosku jine kategorie vyuziti. Spise vic do te pracovni sfery nez multimedialni. Prave proto by se mi u iPadu, vic nez kde jinde, strasne libilo USB s hostem, protoze moznost od nekoho vzit flashku a pretahnout si film do zarizeni s takovym displejem, to bylo alespon pro me velke lakadlo. A to by zajiste nebyla jedina vyhodu USB hostu, ale Apple ma proste jinou politiku a nikdo s tim nic nenadela a lidi, kterym je toho zarizeni sympaticke si ho poridi tak jako tak

 21. ad wifi, jak Android 2.2 tak některá VW zařízení se umějí chovat jako WiFi router, takže WiFi v kapse. Od tohoto týdne už i T-Mobile dostal rozum a přestal rozlišovat porty, které v rámci internetového paušálu člověk používá, takže nějaké to menší netění na „ne 3G iPadu/čemkoli) je možné kdykoli za cca 150 kaček měsíčně.

 22. dck: Zase je tu zbytečný flame :-). Ať si koupí každý co mu vyhovuje. Blbé je, když se zjevné vady vydávají za vlastnosti nebo dokonce přednosti. Jinak na hudbu používám MediaMonkey. Už je nákup hudby přes iTunes u nás legální? Nějak to nesleduji.

 23. bohuzel itunes u nas je porad jenom na stahovani podacastu a veci zadarmo, za penize jedine s us uctem a us kreditkou, nebo mit ucet a kreditku statu kde to jde, coz je pekne blby.
  u nas je normalni si filmy stahovat a pak pres usb prenaset atd. proto tady kazdy resi usb a pripojeni, v US kde maji itunes kde neni problem si za dolar stahnout film nebo hudbu,serial s itunes tady toto resit nemusi, myslim ze tady v tom je ten zakopany pes, mit tady itunes cz filmy s moznosti stahnuti do ipadu za dejme tomu 1euro tak taky nebudu nic stahovat mimo ale stahnu si to rovnou do ipadu a usb vyuziju jenom na nahravani fotek

 24. Zajimava diskuze :-). Porvěte se! Ja byl z počátku k tabletům obecně poměrně skeptický. Na co další zařízení, které má v podstatě suplovat nějaký ,,horší, (berte prosím s rezervou) notebook nebo naopak ,,vymazlený,, smartphone. Pak jsem měl možnost si pohrát s IPADem, který si kamarád dovezl z UK….a má to něco do sebe. Ale pro mě to začne být zajímavé ve chvíli, kdy to bude použitelné jako pracovní nástroj s vedlejším využitím pro zábavu. Až to budu moct propojit s projektorem a kolegům něco čmárat na tablet na stole místo notesu, nějáké návrhy…prostě stroj na práci. Nebudu muset nosit k zákazníkům brašnu jak blázen s notebookem, ale vezmu si jen pod paži tablet a jdu. Večer v betli pustím film, či projedu zprávy na netu. Paráda. Do té doby je pro mě tablet zbytečná věc. Jablko (ať už iphone či ipad) je pro mě ,,hračka pro dorostence,,. Vždyť v dnešní době jsou možnosti výpočetní techniky mnohem dál, než jak je ,,degraduje,, steve svou filosofii.

  P.S.: nemá náhodou verze Ipad 3G slot pouze na mikro-sim kartu, která je v našich končinách jaksi mimo? Leda že byste si stáhli šablonu na netu a podle ní ostříhali normální simku :-)

 25. MicroSIM snad již Vodafone nabízí, ostatní nabídnou spolu s uvedením iPhone (tedy teoreticky příští týden), jsou v prodeji řezačky SIM spolu s redukcí zpět na SIM, atd. Tedy si myslím, že mimo opravdu není;-)

 26. ďakujem pekne za takú cenu:

  [odkaz]

  nehorázna cena!
  z USA sa dá doviesť za polovicu, ak mu ho známy donesie!

 27. to vopec: micro sim karty jsou k dostani uz u VF a u o2 takze nevim proc by to melo byt mimo, nehlede nato ze za chvili je tady iphone4 a kazdy operator je bude muset mit v nabidce …
  k tomu co si psal na praci [odkaz]
  tady toto slouzi na propojeni s TV, monitor, projector, or LCD display that uses a VGA connector … a nevim proc by se nedal pouzivat jako normalni zarizeni naprezentaci, doma na pc v pohodli neco udelam, poslu si to treba v pdf do mailu nebo nahraji do ipadu a pak muzu kdekoliv ukazovat, znam pripady kdy po zakoupeni ipadu prestali nosit notebook a vetsinu veci prezentuji na ipadu … a ten nazor ze je to ,,hračka pro dorostence,, mi prijde uz taky mimo a spise opakovani nazoru s dob kdy tady byla prvni vezre iphonu …
  komu chybi usb at si ipad nekupuje, ja ho nepotrebuji a vyuziji jinaci vyhodu ipadu … kdo po nem touzi at si koupi apad s googlem a spokojeni budou vsichni …

 28. barberry.pha to vopce: typické nenastudování tématu a rozšiřování dezinformací:-)

 29. to all: s tou mikro sim se omlouvám, v tomto ohledu jsem byl mimo. Uznávám. Nicmémě, pro mě (a je mi jasné že to je moje potřeba, a tedy i subjektivní), je ipad i iphone zařízení pro nenáročné uživatele, kteří to budou využívat jako mutimediální zařízení a krácení dlouhých chvil.

 30. Jenom k těm nesmyslům , že se díky iTunes nekrade , mám ve svém iphonu 3g cca 100 „kradených“ písniček , jedinej opruz je , že to musím přetáhnout přes iTunes , u nás se NEDÁ koupit hudba , film, přes iTunes , tak prosím nepište nesmysli o zlodějně atd. Jde to z filmy úplně stejně ,akorát další opruz , musejí se dát do“ zprávného“ formátu ……Pro mě bude použitelný tablet z OS W7 , protože chci plně využitelný internet včetně her a flashe …

 31. to vopec: s tim s teobu souhlasim a s toho duvodu si ho budu porizovat i ja :)jako doplnujici multimedialni zarizni :)
  ale jsou uz moznosti jak ho pouzit i vice pracovne, tady je pak rozdil kdo co dela za praci a co si pod pojmem prace predstavuje, ale moznost prezentaci, a na cestach i alternativa za notebook si dokazu predstavit pokud neni potreba specialni programy ktery asi tezko do iOS pujdou dostat :)

 32. „je ipad i iphone zařízení pro nenáročné uživatele, kteří to budou využívat jako mutimediální zařízení a krácení dlouhých chvil.“
  Ježíš, to jsou zase ale plky… Pro iOS je hromada DTG jistě špičkových aplikací, Pocket Informant (špičkový PIM) který je na rozdíl od verze pro WM stále ve vývoji a má „extended“ verzi na iPadu (proti této kombinaci snad ani neexistuje lepší alternativa), Documents to Go jako více než zdatná alternativa k MS Office již od dob Palm OS (opět včetně „extended“ verzi pro iPad), můžeš mít špičkovou navigaci od TomTomu (dokonce s aktivním držákem pro ještě lepší vlastnosti), plná synchronizace s MS Exchangem….
  Co takhle o něčem něco vědět, než se začne plkat?

 33. DTG=GTD, pardon.
  Když tedy píši, tedy k špičkovým produktivním aplikacím ve své třídě ještě iPhone (4) nabídne v oblasti špičkovou audio kvalitu (ne, Qualcomm chipsety se fakt poslouchat nedají…), vynikající grafický výkon a v případě iPhone 4 i exkluzivní materiály.
  Prostě typický představitel zařízení pro nenáročné.

 34. Inu, diskuze je presne stejne defaultni jako vzdy. Tak tedy – narocny jsem dost a PROTO pouzivam iPhone/iPad – co je tedy spatne? Poucte me :)

 35. nevím jak vypadá náročný uživatel , ale ten by chtěl určitě plnohodnotný internet a možnost si cokoliv zkopírovat do tabletu bez nutnosti iTunes :)….

 36. Já se autora musím zastat – absence USB portu a slotu SD je bez diskuze zápor – pro ty, co jej vyžadují. Jsou to dvě zásadní záležitosti, které mě od koupě odradily. Pokud má někdo potřebu se ptát, k čemu je to dobré, je odpověď jednoduchá – pokud se musíte na tak primitivní záležitost ptát, není určena pro vás a tudíž ji nepotřebujete.
  Apple nabídl čtyři zásadní vlastnosti, po kterých volám už několik let:
  1) kvalitní displej
  2) vysokou výdrž
  3) „malý“ OS ve „velkém“ balení
  4) slot pro SIM

  …super! Teď ještě počkat na někoho kdo vyrobí toto i s USB a slotem pro paměťovku.

 37. risix: ze ja se te nezeptal driv. Takze podle tebe nepotrebuju exchange/mobileme push sync, kvalitni GTD aplikaci (v mem pripade Things), 1password (+ OTA sync) a bleskove reakce, ktere jsou v ruce naprosta nutnost, ale za to potrebuju nevhodny system (kde Human Interface Guidelines se povazuji za sproste souslovi), flashove reklamy, eventuelne bastlove air aplikace a vydrz 3 hodiny, idealne s nutnosti bootovat nebo se pripravit na tricetivterinovy wake. To mi v zivote chybelo, diky.

 38. Tak nejak premyslim, co to znamena „narocny uzivatel“. Ten ktery na takovem tabletu generuje nejakou praci (gtd+agenda), nebo ten, ktery potrebuje flash v prohlizeci a pretahovat xvidy na usb?

 39. Vzhledem k tomu, že xvid je pro tebe zjevně nejnáročnější možnost využití usb, pak je pro tebe současný iPad opravdu ideální – víc bys nevyužil.
  Ještě chybí typický pseudoargument jablíčkářů, že odpůrci Apple nemají jeho produkty rádi, protože si je nemohou dovolit, a diskuze tu budou na úrovni mobilmánie…

 40. Standa: pokud bych tohle napsal, ani kolo bych o sebe neoprel. Divim se, ze je tak ohromny problem pochopit, ze celou dobu omilam predevsim pouzitelnost a industry design v kontrastu s utopickymi predstavami „tech, kteri tomu zarucene rozumi“. Apple je pro me spotrebni spolecnost jako kazda jina a jestli na to nekdo ma nebo nema neni predmetem diskuze. Typicke srovnani s auty – Skoda a BMW – ani jedna neprodava seriova auta za vic jak milion, akorat jedna ty auta stavi trochu lip.

  Spis se divim, ze misto konkretni diskuze ty a tobe podobni maji tendence uhnout a zkouset otukavat prave tema mobilmaniackyma recma. Vsak ona je „ovce“ dycky argument z nejvetsich ,)

 41. Jenže tady není čemu rozumět… někomu zkrátka výčet schopností iPadu vyhovuje a je spokojen, dalšímu některé jiné chybí a vnímá to jako nedostatek. Naprosto elementární selská logika, kde jsou rádoby chytré řeči úplně zbytečné.

 42. Standa: USB si můžeš pořídit přes redukci (jak už bylo zmíněno). Nicméně použil jsi ohledně toho USB také „pseudoargument“ – já to chci a když nevíš na co, tak máš smůlu, já ti to neřeknu, protože to nepotřebuješ.

 43. barberry.pha

  vzdycky vsechny argumenty proc je ipad spatny skonci u toho ze nema USB …. to ze se ho prodaly miliony – jsou to vsichni prece jenom tupe ovce …
  nevim proc lidi kterym iDevice vadi clanky o nich ctou, me nikdy nenapadlo zhazovat neco jenom proto ze to nema neco co mi nevyhovuje,napisu pozitiva co se mi libi, co mi chybi a tecka, zadny flame, kazdemy vyhovuje neco jinyho,
  ja uz bych iphone nevymenil, nasel jsem si programy kterymi mi umoznuji to co jsem delal i na wm a nemam ani JB, radeji bych si tady precetl zkusenosti lidi nez nejaky priblbly flame o vecerch porad dokola kteri nekteri pisou ke vsem iDevice porad dokola a pak napisou “ ja si to nekoupim protoze je to apple“ tak at si to nekupuji a nezasiraji tady tema, tady nechodim flamovat pod jine vyrobky protoze na kazdem zarizeni se najde neco co ne kazdemu vyhovuje … jenom ze se to stava vzdycky pod vyrobky applu …

 44. Ohledně iPadu: funguje to skvěle na čtení knih a konzumaci obsahu obecně, hry, organizaci času. Jako prohlížečka internetu je to k nezaplacení – je to pohotové a intuitivní. Na filmy se také koukat dá.
  Někomu se může hodit i k práci – díky vynikající klávesce se dá napsat i nějaká ta poznámka či mail, na psaní dokumentů je lepší připojit přes BT klasickou stolní.

  Diskuse: Určitě doporučuji si iPad někde půjčit a vyzkoušet. Na výše zmíněné činnosti je to fakt rychlejší a elegantnější řešení než zapínat notebook. Zaměřením je to fakt někde mezi mobilem a notebookem, v tom plně souhlasím s autorem. Chybějící USB někomu může vadit, nicméně podle mě je to nepochopení celého konceptu iPadu (nebo mě prostě argumetny typu „Používám ty díry denně“ a „Když nevíš k čemu, tak máš smůlu, já ti to neřeknu“ nepřesvědčili, že to opravdu někdo potřebuje).

 45. barberry.pha

  a to ze itunes jako app, prodavani hudby a filmu, u nas nefunguje neznamena ze nekde jinde nemuze fungovat spatne, kdyby u nas fungoval jak mel tak nepotrebuji ani stolni pocitac s itunes, max na to abych si mohl udelat zalohu,coz stejne dela kazdy at ma jakykoliv pristroj, protoze kdyby to fungovalo jak ma tak si primo s iDevice pres app itunes pomoci pripojeni pres wifi stahnu rovnou jakoukoliv hudbu,film,serial atd …
  to ze u nas se neda pres app itunes kupovat hudba a filmy a tudiz jsme odkazani na hudbu kterou si do iDevice musime natahnout pres pc je vec druha, a radeji to budu tahat pres blby itunes kde si muzu udelat playlist a pak nasledne jenom synch alba ktery si chci poslechnou je vec druha, o zaloze jsem uz psal v predchozim prispevku jako a velky vyhode, pro nekoho to muze byt problem ale to je pro neho potom asi problem kterykoliv program, neco se naucit netrva dlouho ale clovek musi chtit a kdyz nevim nekdo poradi a pak si toho jenom vyuzivam … a divim se tem kteri na to nadavaji jak je to spatny a pak napisou ze to pouzivaji viz risix ktery uz vicekrat pise samy „lepsi“ prispevky pod apple zarizeni a pry ho jeste pouziva, podle tech prispevku tak max nekde v supliku protoze vetsinu veci co psal tak jde na iphonu normalne pouzivat …

 46. Ještě stále jsem zde neslyšel konkrétní využití USB Hostu (OTG), na konkrétním mobilním OS, konkrétním zařízení, konkrétní periférie. Můžete mi prosím někdo říci, KONTRÉTNÍ zařízení, který tady někdo používá a přináší tak tuto vlastnost oproti iPadu?

 47. Luboši užívej dovolenou a nenech se strhnout :d

 48. barberry.pha : můžeš mi napsat nebo vyvrátit co jsem napsal o iphonu a není to pravda ? iPhone 3g používám cca dva roky( po instalaci iOs4 je témeř nepoužitelný a inženýrům z Apple byc nakopal zadky) , ale už to vydržím , čekám na něco s displejem 4,3 a WM7 od kterých čekám ( kvůli tomu mi iPhone nevyhovuje) mass storage , podpora většiny kodeků ( možnost stáhnout film , hudbu atd. rovnou do telefonu bez nutnosti PC, jsem většinou na Wifi), plnohodnotný net ( ano nejsou jenom porna ve flashi + online hry), ale opravdu nejvíce mě štve absence mass storage , zvlášť když si chci do telefonu od někoho stáhnout fotky , smlouvy , dokumenty atd

 49. dobrý deň plánujem kúpiť toto zariadenie cez január lebo vtedy sú zľavy atd. oplatí sa to kúpiť ako náhrada za ťažký notebook?

 50. to risix: me by zajimalo proc kdyz si tak nespokojeny s tim jak iphone funguje a co podle tebe neumi tak proc ho dva roku uz pouzivas? ja si filmy ani hudbu nestahoval u wm primo do telefonu ikzdy to tam slo, proc taky, stahnu si to do pc kde jich muzu stahovat vice a pak co chci si nahraji, v iphonu pres oplayer spustim .avi a nemam problem, schvalne az budu mit cas tak ti vypisu programy pres ktery jde stahovat,stahnutou mp3 si prehraji rovnou v iphonu, a pres ktery jde pres wifi posilat veci mezi pc a iphonem bez itunes

 51. ale tu vec co stiahnem spustim iba cez to co stahoval:(

 52. pres app download lite jsem si tedka stahl mp3 a v iphonu je prehral, tak samo jsem si stahl i film nebo videoklip v mp4 a prehral v iphonu(jedine co bylo ze jsem ten soubor musel prejmenovat s koncovkou .mp4) … stahnute avi to neprehraje v tomto programu ale ty si stejne stahuji na pc a pak pretahnu do oplayeru a pustim pres to, kdyz neco potrebuji hned tak si to najdu v mp4 coz nebyva problem … jeste neco?

 53. to steve: ta vec je ulozena v tom programu se kteryho si ho stahoval ale normalne jde spustit pokud ma koncovku a je to ve formatu ve kterym podporuje prehravani iphone bez jinacich app, viz oplayer na prehravni avi atd., a jde pak presunout do pc pres wifi …

 54. barberry.pha – protože čekám na WM7 a chci 4,3 displej , WM7 podle mě budou něco mezi iOS4 a Androidem a to by mi plně vyhovovalo .. Jinak potřebuji stahovat věci také z mobilu do mobilu ne jenom z PC do iPhone . Prostě čekám od WM7 ,že budou odladěný jako iOS4 + mass storage , podpora kodeků , plnohodnotný internet a konektivita s W7

 55. risix: zlaty voci)

  lidius: predpoklada se, ze mas kolem sebe minimalne 4 dalsi kamarady, kteri by chteli mobileme za 4 stovky. Pak se totiz na ebayi da koupit celkem bez problemu MobileMe Family Pack (5 uctu) za nejakych 1600,- + posta (aktivacni kod je ve stejne krabicce jako Snow Leopard a dalsi Apple software). Ucty pak zaklada majitel hlavniho uctu. Ja koupil od nejakyho anglana a bez vetsich problemu. Jinak asi je to dobre zkombinovat s dvoumesicnim trialem zadaco.

 56. Dobra recenze, jsem rad, ze autor mi potvrdil to co jsem si myslel.
  A k tomu USB, USB host.
  koupil jsem si nedavno Konvertibilní tablet Asus Eee T101MT. Nebudu se bavit o jinych vyhodach nevyhodach. (je to maly mobilni podobny k iPADu)
  Na dovolenou jsem vzal misto notebooku toto. Kazdy den jsme si kopirovali fotky. Ja s pouzitim SD ctecky (fotak a kamera) a od pritelkyne pres USB kabel z fotaku (xD ctecku to nema.) Procestovali jsme toho hodne. Dale jsem jednou za cas menil hudbu na flash – mam v aute USB a mys pro rychlejsi praci se take obcas hodi. (a myslim, ze kazdy kdo obcas cestuje mi da za pravdu, ze kazdy zbytecny kabel/redukce je otravna, pak clovek ma pomalu igelitku kabelu, zdoju a jinych nesmyslu)

 57. Takže mám pocit, že jsem se stal obětí velice povedeného vtipu. Neustále tu musím vysvětlovat, k čemu USB Host kdy byl a když se PŘÍMO zeptám k čemu je teď, tak tu všichni (jaké překvapení) kopírují fotky, což umí u iPadu redukce za pitomých 30 dolarů, což je méně, než kolik „člověkohodin“ tu koukám na pseudoargumenty. To si ze mě snad děláte p****!:-D

 58. nejhorsi na tom je Android tablety (apad) jsou jeste v plenkach a znackovy vyrobci budou mit sice dobre zarizeni, ale vetsinou to zabili cenou a dobou kdy prijde na trh. To jim nedochazi, ze tim nahravaji Apple..kdo ho pak dozene?

 59. Myslim, ze si tu vela ludi jeden zasadny fakt: kopirovanie fotiek nie je nieco, co by clovek robil neustale (ak nejde o profesionalneho fotografe, ale to su skor vynimky potvrdzujuce pravidlo) a vacsina ludi to bude vyuzivat iba niekde na dovolenke. Preto sa Apple rozhodlo pre tensie zariadenie ktore sa bude pohodlnejsie drzat, ako by tam mali natrepat este USB a zvacsit cele zariadenie. A tak vznikol camera kit, alebo ako to nazyvaju. Nechapem ako to niekomu vobec moze vadit, vsak je to velmi male a vela puzdier s nim pocita.

 60. Koukal jsem na ten Asus Eee T101MT a nevypadá to špatně , hlavně to má W7 a právě tablety s W7 budou na tom nejlépe , co se týče nahrazení notebooku ..

 61. Rizeczek: Presne o tom to je. Kdyz to prezenu, pak budes tahat kabelu prislusenstvi. jednou web cam, pak redukci na USB, pak redukci na SD…
  Bezny uzivatel to nepotrebuje kazdy den – mate pravdu, ale pak se muzeme prit o tom, jestli to ma mit i zvukovou kartu, wi-fi a pod.
  risix: jsem spokojen.

 62. risix: a to je právě ten omyl. iPad NEMÁ nahradit note/net booky.

 63. weth: a to je myslím chyba , myslím ,že tablet s kterým pude i pracovat ocení lidé více ..

 64. 2 Rizeczek: To je tim ze apple vyuziva wow efektu.. prvni iphony si taky kupovali lidi z tohodle duvodu.. je to neco noveho neumi to vse ale je to frajerina,hracka apod.. pomalu se wow efekt vytracel a v applu zacali do novych FW pridavat veci ktere na zacatku nebyly.. MMS,multitask atd.. atd.. atd.. tady to bude stejne..

 65. Rizeczek: ale kulový o penězích, o penězích je to jen v tom případě, kdy vedle sebe položíš dvě identické věci, jedna levnější jedna dražší. Pak ano, ale sorry, plno lidí má problém iPad vůbec zařadit, natož vedle něj pokládat identické věci (které na trhu nejsou, už jen kvůli iOS, že).

 66. Všem těm, co nesnesou kritiku svého elektronického božstva: pokud vám vyhovuje – výborně, jste spokojení a o to jde. Já jsem napsal, co mi na iPadu vadí (2 záležitosti), ale také jsem pro objektivnost uvedl čtyři, které vřele vítám. Bohužel, i tak jsem špatný, nic nechápu a dělám flame.
  A přesně proto jste ovce – vůbec ne proto, že máte iPod, iPad atd. rádi a využíváte je, ale proto, že nejste schopni snést jakoukoli kritickou poznámku na jejich adresu.

 67. To Standa: a vidis me se zrovna tvuj prispevek libil ;) bylo jasne napsano co tam nekterym uzivatelum chybi ale ze ten kdo dane veci nepotrebuje tak bude spokojeny ;) a je to jenom hozena rukavice v ostatnim vyrobcum aby vyplnily mezeru natrhu tabletem ktery to bude mit,kdyby tam p byli tak bych se nezlobil ale jsem rad za moznost propojeni karet nebo fotaku pres camera connection kit, at si kazdy rozhodne jestli je to pro neho podstane, pokud ano at si koupi treba apad, ja ho vyuziji i bez danych veci a vyuziji jinaci veci ve kterych ma zatim nad konkurenci.

 68. Standa: ja kritiku snesu celkem dobre, proto jsem ti taky naprosto primo odpovidal. Jedinej, kdo tady uhyba jak krysa, jses ty a tobe podobni. Nevidel jsem, ze ty nebo nekdo jinej by na to, co jsem tu psal, odpovedel primo – protoze pro ajtaky vaseho druhu je jednodussi se rozbrecet, za vas tvrdy ovci jadro diskriminuje. Zdejsi diskuze vylecila predevsim me, ze uz dalsich par let do zadne nicim neprispeju, protoze modni je predevsim demagogie a utopicke predstavy o tom, co je a neni spravne, aniz by se nad tim nekdo zamyslel a chtel se o tom bavit na urovni. Protoze ovce, ty v tom prece jasno nemaj, no ne?;)

 69. Ono nebylo co odpovědět. Máš své požadavky a já taky své, to bychom pak mohli omílat dokola. Nehraju si na ajťáka – psal jsem, že je tu konečně MALÝ (opakuji: „malý“, tudíž žádný geekovský) systém ve velkém balení. Taky nikomu necpu, co je a není správné. Jen jsem napsal co mi („mi“ znamená mně osobně, tzn. pro jiné to platit nemusí) chybí.
  Je samozřejmě možné, že jsem svůj příspěvek špatně formuloval, a i přes zjevnou převahu pozitiv jsi ho pochopil tak, že pro mě je iPad bez USB a slotu shit pro děti. Škoda, my dva se bohužel nedorozumíme, protože jinak už to napsat neumím.

 70. Nevím no.. Prostě si nedokážu představit, že TOHLE se stane počítačem nové generace. Prostě na to nemá. Podle mě během 2 let tahle iPAD mánie vyprší, a zase bude něco mnohem lepšího a modernějšího. Já za tu venu bych šel radši do nějakého dražšího notebooku, nebo když už Apple, tak Macbook Air…

 71. Necital som vsetky prispevky diskusie, ale rad by som aj ja pridal svoj nazor k problematike USB host: ano je sice pravda, ze v case, ked funkcia bola dostupna v PDA (FSC Loox 720 napr.) nik sa o nu prosto nezaujimal, nikomu nechybala… Preco? USB host predbehol svoju dobu, prisiel v case, ked sa mnoho vyuziti nenaskytovalo, alebo sa o nich nevedelo, ludia nemali info a o vyuziti sa viac teoretizovalo ako pouzivalo v praxi… Ale dnes? Dnes, ked je standard USB naprosta samozrejmost a banalita? A ano, dnes, ked sa USB pouziva v praxi skoro vsade to ludom prosto zacina chybat, chcu a potrebuju to… To je cele… Ja osobne to povazujem za minus, ale nie len u iPadu, tvrdim, ze toto je problem aj oststnych vyrobcov/tabletov, ci uz pripravovany od Samsungu, Dell Streak a dalsich, presne tak, ako to pisem uz kdesi na mm.cz. Nepritomnost samozrejmeho pokladam za minus – a o tom co je a nie je samozrejme, nebudem diskutovat…

 72. Prostě módní věc, nic víc.

 73. Mayonyx: dnes je USB Host podstatnější více než dříve? To si ze mě děláš legraci. Jasně jsem výše napsal, že I/O u mobilních zařízení naopak odumírá, protože jsou další a další funkce integrovány přímo „na desce“, dnes si nekupuješ Wifi, BT, krkolomné navyšování kapacity poměti, klávesnice apod. Prostě to již zařízení má v sobě nebo byly nahrazeny jinými produkty (např. u klávesnic došlo k nahrazení netbooky). Atd. Navíc, i v době funkčního USB Hostku jsi mohl připojit prakticky kulový. Kromě nízkokapacitních flashdisků (kvůli dostupnému proudu co dokázala baterie poskytnou) bylo využití prakticky na kulový.

 74. barberry.pha: Jak si tak procitam tve reakce na kritiky tohoto vytvoru tak se mi zase potvrzuje ze majtel Applovskych produktu nedokaze snest kritiku. rekni mi jen jeden duvot co brani applu dat do tohodle iPadu usb a ctecku karet? Dneska se tyhle veci hoojne pouzivaji. Dalsi proc jak tu rikas tak skvela masinka nepotporuje ani multitasking? A i kdyz bude multitasking potporovat bude fungovat jako offline.

 75. JardaBar: Souhlasim jak pises jde jen o modni vec. Prece zase to neni tak zazracne ale drahe to je jak svina

 76. O USB by to snad opravdu stačilo, snad všem došlo, že kromě kopírování „fotek“ je to k ničemu, opravdu jsem zde ani na přímou otázku, jak využít USB Host nedostal odpověď, takže mi to přijde jako mlácení prázdné slámy obzvláště, když na toto je redukce za pár šupů.
  Slot na kartu, no, to neměl nikdy žádný produkt Apple (vyjma NB apod.), asi by bylo hloupé se po těch letech tvářit překvapeně, jé on tam není slot, co myslíš?
  ad. multitasking, nevím tedy co znamená „off-line multitasking“, nicméně po zveřejnění iOS4 pro iPad bude multitasking přítomen. Aktualizace OS bude samozřejmě zdarma a nabídne se licem přes iTunes app a nebude to takový chaos, jako předvádí např. HTC u Androidu…, btw;-)

 77. vaseks0001
  no ked dojdu argumenty je tu klasicke „windowsacke“ je to drahe jak svina
  tvoj HD2 si ukradol alebo ho maš zadarmo?
  a nový iPad killer Samsung galaxy pad začína na 700€
  to je lacnučké jak hrušky na trhu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).