Domů » Bleskovky » Apple ekologem: Své produkty bude vyrábět pouze z recyklovaných materiálů

Apple ekologem: Své produkty bude vyrábět pouze z recyklovaných materiálů

Průměrná teplota naší planety pomalu, ale vytrvale stoupá. Do jaké míry na to má člověk vliv se vědci neshodují, nicméně na aktivitách, které mají zmírnit tento trend, určitě není nic špatného. Apple nyní vydal prohlášení, ve kterém se zavazuje, že v budoucnu přestane těžit nerosty ze země  a bude vyrábět své produkty z recyklovaných materiálů.

apple_eco

Jak californská společnost sama přiznává, je pro ni nezvyklé oznamovat cíl, ke kterému prozatím neví, jak se dostat. Zároveň však doufá, že řešení najde po cestě a zároveň pomůže k této vizi nasměrovat celé odvětví. Prozatím se tedy Apple bude snažit využívat již vytěžené a recyklované materiály, aby nemusel nezbytně těžit nové, což bude samozřejmě stačit jen do určité míry.

think_green

Ve své zprávě se také jablečný gigant pochlubil, že již nyní napájí 96 % svých kanceláří z obnovitelných zdrojů, již v loňském roce to bylo úctyhodných 93 %. Zelená energie také napájí veškerá datacentra a i například samotnou Siri. Do budoucna chce však firma dosáhnout 100 % napříč celou organizací včetně výroby.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentářů

  1. Tak co, k dalším iPhonům uživatel dostane leštěnku na palubky a spray proti dřevomorce :D

  2. Aj reciklovatelnych?

  3. Dokud budou telefony stále lepeny, nebude možnost jednoduše demontovat např. baterii a vyměnit další komponenty, pak je to stále jenom pseudoekologie…

    • Dnes se hodně plýtvá se zdroji, nejen v oblasti mobilních telefonů.Věci se dělají na jedno použití a pak zahodit a nikdo se nezabývá tím, co to stálo naší zemi.Na tohle plýtvání jednou na této planetě dojedeme.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).