Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Apple ekologem: Své produkty bude vyrábět pouze z recyklovaných materiálů

Apple ekologem: Své produkty bude vyrábět pouze z recyklovaných materiálů

Průměrná teplota naší planety pomalu, ale vytrvale stoupá. Do jaké míry na to má člověk vliv se vědci neshodují, nicméně na aktivitách, které mají zmírnit tento trend, určitě není nic špatného. Apple nyní vydal prohlášení, ve kterém se zavazuje, že v budoucnu přestane těžit nerosty ze země  a bude vyrábět své produkty z recyklovaných materiálů.

apple_eco

Jak californská společnost sama přiznává, je pro ni nezvyklé oznamovat cíl, ke kterému prozatím neví, jak se dostat. Zároveň však doufá, že řešení najde po cestě a zároveň pomůže k této vizi nasměrovat celé odvětví. Prozatím se tedy Apple bude snažit využívat již vytěžené a recyklované materiály, aby nemusel nezbytně těžit nové, což bude samozřejmě stačit jen do určité míry.

think_green

Ve své zprávě se také jablečný gigant pochlubil, že již nyní napájí 96 % svých kanceláří z obnovitelných zdrojů, již v loňském roce to bylo úctyhodných 93 %. Zelená energie také napájí veškerá datacentra a i například samotnou Siri. Do budoucna chce však firma dosáhnout 100 % napříč celou organizací včetně výroby.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentáře

 1. Tak co, k dalším iPhonům uživatel dostane leštěnku na palubky a spray proti dřevomorce :D

 2. tomas (neregistrovaný)

  Aj reciklovatelnych?

 3. pogo8303

  Dokud budou telefony stále lepeny, nebude možnost jednoduše demontovat např. baterii a vyměnit další komponenty, pak je to stále jenom pseudoekologie…

  • htcjirka

   Dnes se hodně plýtvá se zdroji, nejen v oblasti mobilních telefonů.Věci se dělají na jedno použití a pak zahodit a nikdo se nezabývá tím, co to stálo naší zemi.Na tohle plýtvání jednou na této planetě dojedeme.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel