Cena:

Apple ekologem: Své produkty bude vyrábět pouze z recyklovaných materiálů

Průměrná teplota naší planety pomalu, ale vytrvale stoupá. Do jaké míry na to má člověk vliv se vědci neshodují, nicméně na aktivitách, které mají zmírnit tento trend, určitě není nic špatného. Apple nyní vydal prohlášení, ve kterém se zavazuje, že v budoucnu přestane těžit nerosty ze země  a bude vyrábět své produkty z recyklovaných materiálů.

apple_eco

Jak californská společnost sama přiznává, je pro ni nezvyklé oznamovat cíl, ke kterému prozatím neví, jak se dostat. Zároveň však doufá, že řešení najde po cestě a zároveň pomůže k této vizi nasměrovat celé odvětví. Prozatím se tedy Apple bude snažit využívat již vytěžené a recyklované materiály, aby nemusel nezbytně těžit nové, což bude samozřejmě stačit jen do určité míry.

think_green

Ve své zprávě se také jablečný gigant pochlubil, že již nyní napájí 96 % svých kanceláří z obnovitelných zdrojů, již v loňském roce to bylo úctyhodných 93 %. Zelená energie také napájí veškerá datacentra a i například samotnou Siri. Do budoucna chce však firma dosáhnout 100 % napříč celou organizací včetně výroby.

Autor článku
David Preiss