Apple chystá záplavu nových produktů. Na co se můžeme těšit?

silver iphone 6 on white table

Podle Marka Gurmana z agentury Bloomberg se můžeme těšit na celou řadu nových produktů s nakousnutým jablkem ve znaku. Jejich odhalení proběhne v poslední čtvrtině letošního roku a bude jich opravdu hodně. Můžeme očekávat nové iPhony, iPady, Apple Watch i Macy. Zkrátka ale nepřijdou ani fanoušci AirPods, HomePodu nebo Apple TV.

Zařízení s čipsetem M2 a iPhone 14

Ačkoliv dva Macy s M2 čipem byly odhaleny nedávno v rámci WWDC, Gurman očekává několik dalších počítačů osazených tímto zázračným kusem křemíku. Konkrétně má jít o M2 Mac mini, M2 Pro Mac mini, M2 Pro / M2 Max MacBooky Pro s úhlopříčkou 14″ a 16″ nebo M2 Ultra / M2 Extreme Macy Pro. S čipem M2 má ale dorazit také dlouho očekávaný headset pro rozšířenou realitu.

macbook air clanek
MacBook Air s M2 a MagSafe nabíjením

A aby toho nebylo málo, Apple už údajně pracuje na čipu M3, který uvidíme v MacBoocích Air (13″ a 15″) v příštím roce. Mnozí se však těší především na další řadu iPhonu. Podle Gurmana ale nový čipset A16 dostanou pouze modely Pro a Pro Max. Taktéž podpora Always-On displeje se objeví jen u těchto dvou.

U iPhonu 14 Pro se očekává 48Mpx fotoaparát i nový tvar výřezu pro Face ID. Levnější iPhone 14 nabídne starší čip A15, který známe z aktuální třinácté řady. Variantu mini nahradí 6,7″ model.iphone 13 pro clanekNepřehlédněte

Recenze iPhone 13 Pro (Max): inovací je více, než si myslíte

iPady a Apple Watch

Novinky se budou týkat také iPadů a opět je ve hře M2. Ještě do konce roku přijde iPad Pro ve velikostech 11″ a 12,9″. V následujících dvou letech se máme dočkat také velkého iPadu s 14″ nebo 15″ displejem.

Z hlediska hodinek se můžeme těšit na tři nové modely. Budou to Watch Series 8, nový model SE a také odolnější typ pro extrémní sporty. Pohánět je bude čip S8. Očekává se ukončení prodeje Apple Watch 3, které půjdou stranou ve prospěch nového modelu SE. Ten má oproti dva roky starému modelu s čipem S5 dostat taktéž nový S8.

Apple TV, HomePod i AirPods Pro

Podle Marka Gurmana brzy dojde k odhalení vylepšené Apple TV s větší operační pamětí a čipem A14, což umožní širší využití v oblasti her, kterých se dočkáme v rámci tvOS 16.

Apple TV 4K new 1
Apple TV

Dalším chystaným zařízením je HomePod, jenž bude těžit z výhod čipu S8 a přinese také nový displej nebo podporu multi-touch ovládání. Asi se jej ale nedočkáme letos.

Posledním zařízením, které by zasloužilo upgrade a prý se chystá jeho další generace, jsou sluchátka AirPods Pro. Gurman v tomto případě poukazuje na možnou podpory bezztrátových formátů, na což upozorňoval už analytik Ming-Chi Kuo.airpods pro black backgroundNepřehlédněte

Airpods Pro 2 slibují dvě praktické novinky. Potěší audiofily i zapomnětlivce

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Adam Bělunek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku