Domů » Bleskovky » Apple chystá vlastní headset pro AR. Kdy dorazí a jaký jej bude pohánět systém?

Apple chystá vlastní headset pro AR. Kdy dorazí a jaký jej bude pohánět systém?

S rozšířenou realitou Apple poměrně dlouze vyčkával, nakonec v letošním roce představil platformu ARKit pro iOS 11, která dokáže prostřednictvím iPhonů promítnout virtuální obsah do reálného světa. V budoucnu bychom mohli v ekosystému Apple dělat totéž i bez telefonu v ruce.

Apple údajně podle serveru Bloomberg připravuje vlastní náhlavní soupravu pro konzumaci rozšířené reality, její vývoj ale ještě nějakou chvíli potrvá – technologie má být hotová až v roce 2019, samotný produkt má dorazit o rok později. Zařízení má pohánět zcela výkonný čipset vlastní výroby a zbrusu nový operační systém rOS (reality operating systém) postavený na základech iOS.

Obrázek jednoho z jablečných patentů

Inženýři Apple již údajně pracují na vývoji prototypů aplikací, které bude možné v rozšířené realitě využít; k testování údajně využívají helmu HTC Vive a také vlastní „hloupou“ soupravu s vloženým iPhonem. Apple údajně zkouší různé způsoby ovládání – gesta hlavou, dotykový panel, hlasové příkazy skrze Siri, apod. Podle těchto informací se zdá, že Apple teprve před nedávnem překročil startovací čáru a je před ním ještě dlouhá cesta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).