Domů » Bleskovky » Apple chystá revoluci v placení mobilem: Údajně uzavřel dohody s American Express, MasterCard a Visou

Apple chystá revoluci v placení mobilem: Údajně uzavřel dohody s American Express, MasterCard a Visou

Apple se použití technologie NFC v telefonech iPhone dlouho bránil, zřejmě ale již uznal, že nastal čas pro její použití a příští týden představí novou generaci svých telefonů, která již bude čipem NFC osazena. Kromě párování mobilního příslušenství (například vlastních sluchátek Beats) hodlá tuto technologii logicky využít k mobilním platbám. Jak naznačují informace serverů Re/Code a Bloomberg, Apple se v této souvislosti spojil rovnou s těmi nejpovolanějšími.  

  

Údajně totiž uzavřel strategická partnerství s největšími hráči v oblasti platebních karet, s American Express, MasterCard a Visa. Namísto použití platební karty by tak stačilo přiblížit iPhone k terminálu, přičemž verifikaci by obstarala čtečka otisků prstů Touch ID. Díky zabezpečenému čipu by vaše transakce měly být v naprostém bezpečí a zároveň by vaším iPhonem nemohl zaplatit nikdo jiný.

  

Spolupráce Applu se zmíněnými společnostmi by mohla nastartovat boom placení mobilním telefonem, které je na americkém kontinentě prozatím v plenkách. Očekává se, že nový platební systém, patrně zaintegrovaný do Apple Passcode, představí Apple 9. září společně s novými iPhony.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments