Domů » Bleskovky » Apple chystá iPad Pro s trojitým fotoaparátem. Dorazí ještě letos

Apple chystá iPad Pro s trojitým fotoaparátem. Dorazí ještě letos

Jako každý rok, i letos bude jednou z nejočekávanějších událostí letošního podzimu premiéra nových iPhonů. Odehraje se s největší pravděpodobností už příští měsíc, je však možné, že Apple před letošními Vánoci uspořádá ještě jednu tiskovou konferenci, která bude věnována tabletům a počítačům. Jaké novinky by mohla přinést?

iPad Pro se třemi kamerami

Apple v letošním roce představil několik iPadů, které ale posloužily spíše jako odbytiště starších komponent. Dojít by ale mohlo i na premiéru nových výkladních skříní z řady iPad Pro, na nichž by Apple demonstroval sílu nového operačního systému iPadOS. Podle japonského serveru MacOtakara prý Apple chystá nový iPad Pro, který bude vybaven trojitým fotoaparátem, podobně jako letošní vrcholové iPhony.

ipad

Kromě tohoto modelu bychom se také mohli dočkat nového základního iPadu, u kterého naroste úhlopříčka displeje z 9,7″ na 10,2″; tento tablet by měl být údajně vybaven duálním fotoaparátem. Přestože focení je disciplína, ve které tablety ve srovnání se smartphony ergonomicky prohrávají, může mít zvětšování počtu čoček na iPadech jiný význam, a sice rozšířenou realitu. Na větším displeji se virtuální objekty do reálného světa přeci jen promítají poněkud lépe.

MacBook Pro s 16″ displejem

Podle serveru Digitimes by ještě letos mělo dojít k představení nového MacBooku Pro s 16″ displejem. Analytická firma Trendforce předvídá, že by měl dostat panel s poměrem stran 16:10, podobně jako mají počítače od firmy Dell. Spekuluje se, že nový 16″ MacBook Pro nahradí v nabídce Apple současný 15,4″ stroj; rozdíl v úhlopříčce není tak velký, takže při současné redukci rámečků by nemusel být nový počítač fyzicky nijak větší.

macbook pro 15

Nový MacBook Pro má údajně dostat zcela nový typ klávesnice, který nahradí problematickou motýlkovou klávesnici používanou u všech současných MacBooků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments