Domů » Bleskovky » Apple chystá aplikaci Healthbook pro iOS 8: Chce se stát vaším osobním lékařem

Apple chystá aplikaci Healthbook pro iOS 8: Chce se stát vaším osobním lékařem

V letoším roce se od Applu očekává, že relevantním způsobem odpoví na agresivní konkurenci z řad asijských výrobců a zároveň nastolí nové standardy. Prvního náznaku se zřejmě dočkáme již na tiskové konferenci WWDC, kde by mohlo dojít k odhalení nové verze operačního systému iOS 8. Podle dostupných informací se Apple tento rok pokusí o znovuobjevení funkcí pro sledování zdravotních a fitness údajů. K tomu má posloužit nová aplikace s názvem Healthbook, jejíž údajné screenshoty nedávno unikly do zahraničních médií.

 

Healthbook by se měl stát jakýmsi zdravotním deníčkem každého uživatele. Po otevření aplikace se mu dostane možnosti výběru z velkého množství karet obsahující podstatné informace o hydrataci, tepové činnosti, hladině cukru v krvi, dechové frekvenci, hydrataci či nasycení krve kyslíkem.

 

Pokud se zveřejněné spekulace zakládají na pravdě, půjde v případě aplikace Healthbook o jednoho z nejpokročilejších pomocníků při sportovních aktivitách. Apple se již v minulosti nijak netajil svými ambicemi více proniknout do zdravotního průmyslu, kde se podle něj ukrývá panensky neposkvrněný prostor pro další penetraci.

 

Z uniklých obrázků aplikace zároveň vyvstává další velice zajímavá otázka, která se opírá o nositelné příslušenství, které bude sloužit pro sběr naměřených hodnot. Z logiky věci vyplývá, že zařízení bude muset mít přímý kontakt z pokožkou, což nahrává již dlouhodobým spekulacím o chystaných hodinkách či náramku. Jakou však Apple zvolí koncepci a druh monitoringu je v současné chvíli otázkou pro věšteckou kouli.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. johny (neregistrovaný)

    „panensky neposkvrněný prostor pro další penetraci“ :D Muj ty budho

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).