Domů » Bleskovky » Apple chystá 31,6″ monitor s 6K rozlišením. Co o něm víme?

Apple chystá 31,6″ monitor s 6K rozlišením. Co o něm víme?

Blíží se jablečná vývojářská konference, na které Apple představí nové verze svých operačních systémů, kromě toho bychom se ale měli dočkat i nového hardwaru. Očekáván je nový modulární Mac Pro, který patrně doprovodí i nový profesionální monitor s úhlopříčkou 31,6″ a 6K rozlišením. Co o něm ještě víme?

Věrné barvy a měnitelné profily

K návratu mezi výrobce monitorů údajně zavelel viceprezident Apple Phil Schiller, práce na něm probíhají již dva roky. Zařízení je vyvíjeno pod kódovým jménem J290 a u zobrazovače by mělo využívat technologie mini-LED. Podle serveru 9to5Mac se můžeme těšit pokrytí barevného prostoru DCI-P3 s podporou HDR, technologií True Tone a Night Shift, a také na automatickou změnu jasu.

apple display

Displej bude kalibrován pro maximální přesnost zobrazení, uživatel si však bude moci provést vlastní vyladění a uložit si jej do jednotlivých profilů. Měnit půjde např. minimální, maximální a automatický jas, barevný prostor, noční režim, apod. Pro práci s Photoshopem tak bude možné monitor nastavit jinak než na práci s videem, přepínání má být velmi intuitivní. Podle Ming-Chi Kua by mělo být fyzické rozlišení 6 240 × 2 880 pixelů, což by znamenalo poměr stran 19,5 : 9. Displej se má připojovat skrze USB-C (Thunderbolt 3) a máme na něm najít několik rozšiřujících portů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Nevim, proč bych dělal proofing na monitoru. Hlavně doufam, že nebude vypadat jako na obrázku, ale bude výškově nastavitelný.

    (už se těšim, jak mi tu xzeit napíše zas nějakej inteligentní důvod, proč se proofing na monitoru vyplatí, aniž by věděl, co to vlastně je)

  2. To se takhle o víkendu hrabu v monitorech a co nevidím, krásný 5k ultrawide Philips, ten mi kompletně unikl a už se prodává ?

  3. No víme o něm to, že bude stát stejně jako 150″ 30K monitor od konkurence :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).