Apple čelí další žalobě, týká se nepodporovaného příslušenství

Podávání žalob je ve Spojených státech neoficiální národní sport. Žalovat lze kohokoliv v podstatě za cokoliv. Monica Emersonová z Kalifornie se rozhodla, že bude žalovat samotný Apple. Obviňuje společnost z toho, že od listopadu 2016 úmyslně vydává aktualizace iOS, které byly speciálně napsány proto, aby znemožnily použití starších nabíjecích adaptérů s novými telefony.

blank

Žaloba se opírá o tvrzení, že Emersonová zakoupila v září 2016 nový iPhone 7, přičemž od té doby používala nabíječku, která byla přiložena v balení bez potíží. Od října 2017 se nicméně na jejím telefonu po připojení k nabíječce začala objevovat hláška, která říká, že „toto příslušenství nemusí být podporováno“ a telefon se skrze tuto nabíječku přestal nabíjet. Tato hláška má původně chránit zařízení před potenciálním poškozením, které může vzniknout při použití necertifikovaného příslušenství třetí strany.

Emersonová používala vždy jen originální nabíječku

Podle Emersonové se nicméně ze strany Applu jedná o podvod, klamavou reklamu a nekalé obchodní praktiky, neboť ji tímto Apple v podstatě nutí zakoupit si novou nabíječku, ačkoli ta, která byla přibalena, je naprosto v pořádku. I když Emersonová tvrdí, že nabíječka je originální, není jisté, zda kabel, který používá, je rovněž původní, nikoli pouze z programu Made for iPhone. Ačkoli se čas od času objeví zprávy o nepodporovaném příslušenství neoprávněně, je velmi nepravděpodobné, že by Apple znemožňoval použití vlastních nabíječek.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku