Domů » Bleskovky » Apple App Store o vánocích utržil rekordní 1,1 miliardy dolarů

Apple App Store o vánocích utržil rekordní 1,1 miliardy dolarů

Letošní Vánoce byly pro Apple opět rekordní. Na čísla prodejů hardwaru si ještě musíme počkat do zveřejnění kompletních finančních výsledků, již nyní však marketingový vicepremiér Apple Philip Shiller prozradil, jak si loni vedl obchod s aplikacemi.

  

Za celý loňský rok App Store utržil 20 miliard dolarů, z toho 1,1 miliardu dolarů o letošních Vánocích (mezi 21. prosincem a 3. lednem). Toto číslo zahrnuje nejen nákupy aplikací a her, ale i platby v nich. Applu z této cifry patří 30 procent, tedy 6 miliard dolarů, zbytek peněz si vydělali vývojáři aplikací. Apple se pochlubil, že jenom v USA dává práci 1,9 milionům lidí, z čehož 1,4 milionů jsou právě vývojáři a softwaroví inženýři. V Evropě firma z Cupertina dává práci 1,2 milionům lidi, v Číně 1,4 milionům.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments