Domů » Bleskovky » Apple aktualizuje ve velkém: novinky dostávají iPhony, Macy, hodinky i televize

Apple aktualizuje ve velkém: novinky dostávají iPhony, Macy, hodinky i televize

Společnost Apple dnes ve velkém uvolnila aktualizace pro své modely notebooků, telefonů, hodinek a televizí. Největších novinek se dočkaly právě Macy a iPhony.

mac_iphone_2

iPhony s verzí systému iOS 10.3 získávají funkci Find My AirPods, která pomůže majitelům bezdrátových sluchátek od jablečné společnosti s jejich nalezením – uvidí jejich poslední umístění a mohou je nechat přehrát zvuk, aby je jednodušeji našli. Funkci však nejde využít, pokud není telefon poblíž sluchátek, ani s ní nenajdete nabíjecí pouzdro.

V App Store také přibyde možnost označit recenzi jako nápomocnou či naopak, na recenze také nově budou moci reagovat i vývojáři. Siri také umí nově informovat o platbách a stavu účtu v aplikacích pro platby. Systém by měl také lépe hospodařit s místem a být celkově stabilnější.

mac_iphone

Macbooky dostávají s verzí 10.12.4 dlouho avizovaný filtr modrého světla, nazvaný Night Shift, který jablečná společnost testovala již v Beta programu. Svou funkci tak v podstatě ztrácí do této doby hojně využívaný program f.lux, který tuto funkci doposud zastával. Pokud sledujete nejvyšší indickou kriketovou soutěž, můžete se nyní na výsledky ptát hlasové asistentky Siri. Dále došlo také k opravě drobných chyb.

Novinek se dočkal i watchOS s verzí 3.2, který obsahuje Theater Mode, jež umožní majitelům vypnout všechny zvuky a deaktivovat funkci Raise to Wake, tedy rozsvícení displeje při pohybu rukou směrem k obličeji. Jak název napovídá, jedná se o užitečnou funkci především v divadlech a kinech. Aktualizace systému také přináší SiriKit, díky které můžete přes hodinky posílat zprávy, platby, volat, či si zaznamenat cvičení.

apple_watch

Změn se dočkaly i televize s tvOS, kde by nyní s verzí 10.2 mělo lépe fungovat scrollování. Velkým množstvím informací tedy prolistujete mnohem rychleji.

Je možné, že novinky na vaše zařízení ještě nedorazily, mělo by se tak stát v nejbližších dnech. Před aktualizací také doporučujeme zařízení zazálohovat v případě, že by se v průběhu aktualizačního procesu něco pokazilo.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

7 komentářů

 1. Jenom doplním, že ta patrně největší změna se odehrala pod kapotou – všechny zařízení dostaly nový file system – Apple File System (APFS): [odkaz]

  Čtení a zápis se nepatrně zrychlily, ale podstatené jsou jiné featury: [odkaz]

  • Lukáš Čambala

   Lehce vás opravím – nový Apple File System se zatím týká zařízení s OS iOS. Macintoshe jej mají dostat až později, patrně s konáním akce WWDC. Jak jsou na tom hodinky a Apple TV, o tom zatím nemám informace.

  • K tomuhle bych měl dotaz – to se změní FS i bez formátu? Třeba u MacBooku mám teď HFS+, takže po některém z budoucích updatů dojde ke změně na APFS, bez toho abych to vůbec poznal?

   • Přesně tak. Resp. k tomu došlo s posledním macOS Sierra 10.12.4 updatem (včera): When the new Apple File System will be available? The “next-generation file system for Apple products” was introduced with the launch of iOS 10.3, macOS 10.12.4, tvOS 10.2 and watchOS 3.2 on March 27, 2017.

   • Lukáš Čambala

    Sám funguji na finální verzi macOS 10.12.4 a k žádné samovolné změně nedojde. APFS není u macOS vypuštěn do ostrého provozu, neboť se stále jedná o experimentální funkci. Jeho vypuštění je plánováno v některé z mini aktualizací (masově). Již nyní se na něj ale lze překonvertovat po vlastním zásahu do systému. Ze strany Appluk tomuto kroku ještě ale nedošlo.

   • Lukáš Čambala

    Stejně tak se stačí podívat na oficiální changelog, a uvidíte, že ke změně nedošlo: [odkaz]

    Je to tedy blábol, dočkáme se až v pozdějších verzích ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).