Cena:

Apple aktualizuje ve velkém: novinky dostávají iPhony, Macy, hodinky i televize

Společnost Apple dnes ve velkém uvolnila aktualizace pro své modely notebooků, telefonů, hodinek a televizí. Největších novinek se dočkaly právě Macy a iPhony.

mac_iphone_2

iPhony s verzí systému iOS 10.3 získávají funkci Find My AirPods, která pomůže majitelům bezdrátových sluchátek od jablečné společnosti s jejich nalezením – uvidí jejich poslední umístění a mohou je nechat přehrát zvuk, aby je jednodušeji našli. Funkci však nejde využít, pokud není telefon poblíž sluchátek, ani s ní nenajdete nabíjecí pouzdro.

V App Store také přibyde možnost označit recenzi jako nápomocnou či naopak, na recenze také nově budou moci reagovat i vývojáři. Siri také umí nově informovat o platbách a stavu účtu v aplikacích pro platby. Systém by měl také lépe hospodařit s místem a být celkově stabilnější.

mac_iphone

Macbooky dostávají s verzí 10.12.4 dlouho avizovaný filtr modrého světla, nazvaný Night Shift, který jablečná společnost testovala již v Beta programu. Svou funkci tak v podstatě ztrácí do této doby hojně využívaný program f.lux, který tuto funkci doposud zastával. Pokud sledujete nejvyšší indickou kriketovou soutěž, můžete se nyní na výsledky ptát hlasové asistentky Siri. Dále došlo také k opravě drobných chyb.

Novinek se dočkal i watchOS s verzí 3.2, který obsahuje Theater Mode, jež umožní majitelům vypnout všechny zvuky a deaktivovat funkci Raise to Wake, tedy rozsvícení displeje při pohybu rukou směrem k obličeji. Jak název napovídá, jedná se o užitečnou funkci především v divadlech a kinech. Aktualizace systému také přináší SiriKit, díky které můžete přes hodinky posílat zprávy, platby, volat, či si zaznamenat cvičení.

apple_watch

Změn se dočkaly i televize s tvOS, kde by nyní s verzí 10.2 mělo lépe fungovat scrollování. Velkým množstvím informací tedy prolistujete mnohem rychleji.

Je možné, že novinky na vaše zařízení ještě nedorazily, mělo by se tak stát v nejbližších dnech. Před aktualizací také doporučujeme zařízení zazálohovat v případě, že by se v průběhu aktualizačního procesu něco pokazilo.

Autor článku
David Preiss