Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Apple a Google uzavřely mír a společně budou spolupracovat na reformě patentového zákona

Apple a Google uzavřely mír a společně budou spolupracovat na reformě patentového zákona

Mezi Applem a Googlem to vřelo od první chvíle, kdy světlo světa spatřil operační systém Android. Po nějakých šesti letech táhlých soudních sporů a více než dvaceti rozsudcích v USA a Německu jsme se konečně dočkali – dva rivalové dnes oznámili, že s patentovými válkami končí a budou se společně soustředit na reformu patentového zákona. Tímto krokem je zároveň ukončen boj mezi Applem a Motorolou, kterou Google stále do určité míry vlastní. Akvizice Lenovem totiž dosud nebyla kompletně dokončena.

 

Mějme však na paměti, že patentové války tímto krokem neskončily, jelikož Apple vede spory i s jinými výrobci, a to hlavně korejským Samsungem. Připomenout je potřeba také tzv. Rockstar konsorcium, které sestává ze Applu, Microsoftu, Blackberry, Ericssonu a Sony. Mezi tím a Googlem je totiž stále otevřen případ tzv. Nortel patentů, jež byly zmiňovaným uskupením odkoupeny roku 2012.

 

Ani jedna ze společností nepřidala k prohlášení žádné důvody, několik si jich ovšem můžeme domyslet. Apple původně chtěl žalobami zbrzdit růst Androidu, ten je ale v tuto chvíli v tak silném postavení, že veškeré snahy jsou marné. Pro nakousnuté jablíčko také již není atraktivní bojovat s Motorolou, jelikož ta brzy bude patřit čínskému Lenovu. Výsledné soudní verdikty navíc většinou nestály za čas a náklady s procesy spojené. Mnohdy se tak jednalo takříkajíc o Pyrrhovo vítězství, kdy Apple nějaký spor vyhrál, ale v praxi mu to bylo k ničemu. Tak či onak jsme rádi, že tyto dvě společnosti uzavřely mír a jsme zvědaví, jak dlouho jim to vydrží.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

9 komentářů

 1. YGHY (neregistrovaný)

  Uz bolo na case…..len dokedy im to vydrzi…. :-)

 2. Tomáš (neregistrovaný)

  Steve Jobs se musí v hrobě obracet…

  • Standa (neregistrovaný)

   Jo jo, Steve miloval žaloby… :-(

   No, aspoň nebude mít proleženiny.

  • weth (neregistrovaný)

   Dalsi znalci Jobsova zivota? Achich ouvej, kdy tehle demagogii bude konec?

  • Standa (neregistrovaný)

   Jobs jako takový mě nezajímal, neměl co nabídnout (kromě dalšího z tisíce příběhů úspěšných). Soudím jen dle toho, jak se chovala firma pod jeho vedením.

  • _iNTERFACE (neregistrovaný)

   toto ma nezaujimalo ale sudim podla toho ako vlastne citim a je mi jedno co je na tom pravdy, hlavne ze som napisal hlupy koment ! ;)

  • Standa (neregistrovaný)

   Je to jednoduché, milý Watsone: nezajímají mě slova, ale činy. A tyto dvě disciplíny se zvlášť u Applu dosti rozcházejí :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel