Sledujte nás na YouTube

V App Store, iTunes a dalších jablečných obchodech budeme brzy platit v korunách

Společnost Apple dnes rozeslala českým uživatelům iTunes mail, v němž oznamuje, že za digitální obsah budeme již brzy platit v českých korunách. Zatímco ve Windows Store či Google Play lze platit korunami již dlouho, v App Store se prozatím platí v eurech a cena obsahu je tak závislá na měnovém kurzu.

Přechod na koruny se netýká jen App Store, ale i iTunes, iBooks, Apple Music či iCloud. Jakmile ke změně dojde, budou veškeré předobjednávky a předplatná účtována v korunách a stávající zůstatky z dárků iTunes budou převedeny na místní měnu. Apple přesto doporučuje tyto zůstatky uplatnit, neboť při převodu se mohou objevit problémy se zobrazením, použitím nebo uplatněním kreditu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *