Cena:

App Store, Apple Music a iTunes už přijímají koruny: jaké jsou české ceny?

Dodnes se platilo za digitální obsah v jablečných obchodech v eurech, od dnešního dne Apple přepíná ceny na české koruny. V naší měně tak můžete nakupovat aplikace a hry v App Store, hudbu v iTunes či Apple Music nebo prostor na cloudovém úložišti iCloud. Jaké jsou české ceny?

Aplikace a hry v App Store budou stát od 29 do 29 990 korun, ve vybraných případech může vývojář cenu snížit na 9 či 19 korun. Předplatné Apple Music přijde jednotlivce na 149 korun, rodinu pak na 229 korun.

Pokud byste si chtěli rozšířit úložiště iCloud nad základní kapacitu, zaplatíte měsíčně 25 korun za 50 GB, 79 korun za 200 GB, 249 korun za 1 TB nebo 499 korun za 2 TB.

Ceny hudby, filmů apod. v iTunes jsou dosti individuální podle atraktivity a stáří obsahu, poslední album Linkin Park – One More Light zde například pořídíte za 279 korun, za jednotlivé skladby zaplatíte 29 korun. Pokud byste se chtěli podívat na Anděla Páně 2, tak si jej můžete bud za 199 korun zakoupit, či za 79 korun vypůjčit.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.