Domů » Bleskovky » Aplikace špehovala uživatele v intimních chvílích, podle výrobce šlo o „drobnou chybu“

Aplikace špehovala uživatele v intimních chvílích, podle výrobce šlo o „drobnou chybu“

Špehování a shromažďování dat aplikací od uživatelů je vždy problém. O to choulostivější je to v případě, když se aplikace vztahuje k sexuálním pomůckám. Společnost Lovense, která se zabývá výrobou erotických hraček, si zadělala na pořádný problém. Ke cti jim neslouží ani to, že celý problém bagatelizuje s tím, že jde pouze o „drobnou chybu“.

Aplikace Lovense Remote prokazatelně nahrávala své uživatele, i když o tom nevěděli. Soubory sice nebyly odesílány na servery hongkongské společnosti, přesto se jedná o narušení soukromí. Nejedná se zároveň o první problém, který postihl chytré sexuální pomůcky. Problém s ochranou soukromí měl také anální kolík Hush nebo We-Vibe, kde odškodnění za narušení soukromí bylo 3,75 milionů dolarů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Vždyť to říkám, smutný život a ještě komolí nicky uživatelů.

  2. tys nepochopil, že to byla reakce na ten zakomplexovanej výpotek od boba, co?

  3. …nooo. To na obrázku – být tebou, tak se radši nejdříve mrknu, jak se to používá, než začneš házet rozumy :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).