Domů » Bleskovky » Aplikace O2 v zahraničí: Mějte pod kontrolou své roamingové služby

Aplikace O2 v zahraničí: Mějte pod kontrolou své roamingové služby

Zjistit ceny hovorů, zpráv i připojení k internetu v roamingu je s nově vydanou aplikací O2 v zahraničí poměrně snadné. Aplikace pro chytré telefony s operačním systémem Android a pro iPhone totiž obsahuje kompletní ceník roamingových služeb – hovorů, SMS, MMS i datového připojení. Stačí jen vybrat zemi, kde se uživatel se svým mobilním telefonem nachází, a zemi, kam chce volat. Hned uvidí cenu všech nabízených roamingových tarifů, tedy Volání bez hranic, O2 Eurotarifu i O2 Smart Roamingu. Aplikace přitom pro své fungování nepotřebuje datové připojení.

  

Roamingový tarif je přímo z aplikaci možné také změnit – kliknutím na požadovanou službu se odešle aktivační SMS operátorovi. Stejně tak je možné si z aplikace pomocí SMS aktivovat jednorázový nebo opakovaný roamingový datový balíček. S datovými balíčky mohou být zákazníci O2 v zahraničí on-line za velmi příznivou cenu – jeden megabyte dat v rámci Evropské unie přijatelné dvě koruny.

Kromě cen a možnosti nastavení roamingových tarifů a datových služeb obsahuje aplikace také vybrané důležité informace, jako je například návod, jak telefonovat a posílat zprávy v cizině, či přehled tísňových linek v zahraničí. Aplikaci O2 v zahraničí lze stáhnout z portálu O2 Active.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).