Domů » Bleskovky » Aplikace Mapy.cz nově podporuje Apple CarPlay

Aplikace Mapy.cz nově podporuje Apple CarPlay

Aplikace Mapy.cz je od dnešního dne dostupná i v rámci automobilového systému CarPlay od společnosti Apple. Rozšiřuje tak své zaměření více k navigaci a informacím z dopravy. Majitelé mobilních zařízení iPhone a iPad a patřičně vybavených vozů tak mohou na cestách využívat navigaci s ryze českými mapovými podklady.

V rámci infotainmentu v autě mají lidé k dispozici vše, co znají z aplikace Mapy.cz – tedy klasickou navigaci, včetně značení dopravních pruhů či nočního režimu. „Přidali jsme také možnost rychle si přepnout mapu z obrazovky navigace do telefonu a zpět, pro rychlejší ovládání. V CarPlay je navíc možné pohodlně používat mapu i bez navigace,“ uvádí Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

mapy carplay

Uživatelé aplikace Mapy.cz určitě ocení synchronizaci funkcí z mobilního telefonu na infotainment v jejich voze. Dostupná je i možnost vybrat si do plánování oblíbená místa uložené v Moje mapy.

Mapy.cz se díky spolupráci s Apple dostaly mezi dvanáct navigačních systémů, které jsou v CarPlay celosvětově dostupné, a uživatelé je tak mohou komfortně využívat po připojení svého telefonu v autě. Majitelé mobilních zařízení s operačním systémem Android si budou muset na české Mapy.cz ve svých vozech ještě počkat. „Propojení naší mapové aplikace s Android Auto zatím blokuje společnost Google, která omezuje přístupy třetích stran do svých systémů, ale věříme, že se situace v budoucnu změní,“ dodává Faifer.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

8 komentářů

  1. Skoda toho Android Auto. Sice na navigaci pouzivam Waze, (ktery je graficky i UI hrozny, ale ma nejlepsi data), ale Mapy.cz maji bezkonkurencne nejlepsi mapove podklady prakticky pro cely svet.
    Snad Google dostane rozum…

  2. Zbytečnost přece pro minoritní trh :D

  3. „ale věříme, že se situace v budoucnu změní“
    Já bych řekl, že to tak mají cíleně a nic na tom měnit nehodlají.

  4. Kdyby radši přidali Mapy.cz pro Apple Watch. Mají naprosto bezkonkurenční turistický mapy a mít možnost rychle do nich nakouknout na ruce bez lovení mobilu by bylo super. :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).