Domů » Bleskovky » Aplikace Kaspersky Battery Life: pomocník při rychlém vybíjení baterie

Aplikace Kaspersky Battery Life: pomocník při rychlém vybíjení baterie

Společnost Kaspersky Lab představila novou aplikaci Battery Life pro telefony a tablety se systémem Android, která pomáhá předejít nepříjemným situacím, kdy nutně potřebujete svůj mobilní telefon, ale baterie hlásí poslední procenta dostupné energie.

Řešení od Kaspersky Lab analyzuje veškeré aplikace na uživatelově zařízení a identifikuje ty, které spotřebovávají největší množství energie. Tato funkce je velmi důležitá především proto, že podle průzkumu autorů aplikace běží 96 % aplikací na zařízeních s Androidem na pozadí, aniž by je uživatel spustil.

Battery Life vám umožní tyto aplikace ukončit, čímž dojde k prodloužení výdrže baterie. Aplikace samozřejmě umí upozornit, pokud některá aplikace začne spotřebovávat více energie než obvykle. Aplikace rovněž umí vypočítat čas, kdy dojde k vybití akumulátoru.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

8 komentářů

 1. Kaspersky mám zaplacen na Windows, kde jsem s ním velmi spokojen, ale na telefony bych to netahal.

 2. A kolik baterky bude žrát ta aplikace od Kaspersky? To taky dokáže zobrazit?

  • To je přece úplně jedno. Pokud mám podezření, že nějaká aplikace dělá v telefonu paseku, tak pomocí této aplikace, pokud tedy funguje, zjistím která aplikace má vysokou spotřebu a tu následně odeberu nebo upravím její nastavení a nakonec samozřejmě dám pryč i toho Kasperskeho.

 3. Tak že pro mě zbytečná aplikace jako snad všechny tohoto typu. Vždyť Android tohle umí sám, jen člověk nesmí být líný a musí se do té správy baterie podívat. Například takový Huawei to má řekl bych hodně pěkně udělané. :)

  • jj určitě. Možná tak Xiaomi, ale v čistém droidu je prd. A ty kecy a optimalizaci jsou lichý. Dodnes je droid schopný chlamstnout půl baterky za 2h a pomůže až restart.

 4. No, on je problém, že často app žere baterku, ale ve správci baterky to není napsáno přímo u app, ale u něčeho jiného, třeba „SD card“ jak to dělá NY Times. Takže pokud to ta app dokáže analyzovat, tak bude přínosem.

 5. Jde zajistit, ze aplikace (napr. Facebook) nesmi bezet na pozadi, jinak nez odinstalaci? Na samsungu S7 jde dat aplikace do rezimu spanku, ale to trva pouze do jejiho dalsiho spusteni. Lze permanentne? Diky

  • Můj předešlí telefon Lenovo Vibe P1 měl tuhle funkci, prostě si člověk zobrazil seznam aplikací a mohl každé aplikaci extra nastavit (zakázat) spouštění po třeba zapnutí, nebo restartu mobilu, takže apka se spustila jen když jsem jí spustil já sám. Dále šlo apce zakázat běh na pozadí. Fungovalo to výborně.
   Když jsem si pak pořídil Galaxy S8+ celkem mě udivilo, že tam takové nastavení není.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).