Aplikace Kaspersky Battery Life: pomocník při rychlém vybíjení baterie

Společnost Kaspersky Lab představila novou aplikaci Battery Life pro telefony a tablety se systémem Android, která pomáhá předejít nepříjemným situacím, kdy nutně potřebujete svůj mobilní telefon, ale baterie hlásí poslední procenta dostupné energie.

Řešení od Kaspersky Lab analyzuje veškeré aplikace na uživatelově zařízení a identifikuje ty, které spotřebovávají největší množství energie. Tato funkce je velmi důležitá především proto, že podle průzkumu autorů aplikace běží 96 % aplikací na zařízeních s Androidem na pozadí, aniž by je uživatel spustil.

Battery Life vám umožní tyto aplikace ukončit, čímž dojde k prodloužení výdrže baterie. Aplikace samozřejmě umí upozornit, pokud některá aplikace začne spotřebovávat více energie než obvykle. Aplikace rovněž umí vypočítat čas, kdy dojde k vybití akumulátoru.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku