Domů » Články » Aplikace eParkomat a IFTTT nově podporují řešení T-Mobile Chytré auto

Aplikace eParkomat a IFTTT nově podporují řešení T-Mobile Chytré auto

T-Mobile v prosinci loňského roku uvedl na český trh nenápadné malé zařízení, které stačí připojit k vašemu automobilu a rázem z něj máte chytrý. Služba se jmenuje Chytré auto a kromě krabičky je součástí také SIM karta, software a datový balíček. Krabička se připojuje do OBD portu a zobrazovat umí například stav baterie, paliva, informace o poslední jízdě, poloze vozu, detaily o stylu řízení nebo diagnostikovat poruchy. Do budoucna se výčet těchto funkcí bude rozšiřovat nejen v rámci základní aplikace, ale i skrze nástroje třetích stran. Více se o T-Mobile Chytré auto dozvíte z naší recenze.

Chytre auto

Informace o vašem voze můžete kontrolovat prostřednictvím přehledné aplikace Motion, která je dostupná pro Android a iOS, a novinkou je možnost propojení této aplikace s dalšími – konkrétně jde o eParkomat a populární nástroj IFTTT.

Aplikaci Motion (Chytré auto) nově propojíte s eParkomatem a IFTTT
Aplikaci Motion (Chytré auto) nově propojíte s eParkomatem a IFTTT
Chytré auto
Cena: zdarma

eParkomat s prémiovými funkcemi

eParkomat nabízí pohled na aktuální parkovací situaci v ulicích Prahy, ve větších městech ČR aplikace zobrazuje obsazenost komerčních parkovišť a v budoucnu se počítá s rozšířením také na Slovensko a Polsko.

eparkomat_chytreauto

Pokud chcete eParkomat s Motion provázat, klikněte v aplikaci na ozubené kolečko u vašeho profilu, čímž se dostanete do nastavení. Zde v dolní části obrazovky najdete tlačítko „Připojit Chytré auto„. Následně se přihlásíte se svým Mojio účtem.

eParkomat
Cena: zdarma
‎eParkomat
Cena: zdarma+

Uživatelé služby Chytré auto po propojení s aplikací Motion budou moci využívat prémiových funkcí, jako je například hlídání expirace placeného či volného času pro parkování, chytré notifikace při zaparkování a vyparkování vozu, nebo navigaci k vozu a automatickou detekci místa, kde jste právě zaparkovali.

IFTTT: Chytrá automatizace

Druhou novinkou je možnost provázání se skvělým automatizačním nástrojem IFTTT (If This, Then That…), jinými slovy – pokud nastane toto, udělej tamto. Možnosti využití s aplikací Motion je nespočet:

  • Pokud dojde k vyjmutí zařízení z OBD portu, pošli mi textovou zprávu nebo notifikaci, případně zavolej na nastavené telefonní číslo.
  • Pošli notifikaci v případě, že Chytré auto detekuje nízký stav baterie automobilu.
  • Pošli e-mail nebo textovou zprávu s diagnostikou v případě, že Chytré auto zahlásí nějakou chybu.
  • Automaticky trasuj mé cesty se službou Chytré auto do Google Tabulek.

ifttt_chytreauto

I v tomto případě je nutné aplikaci propojit s vaším Mojio účtem. Po spuštění IFTTT přejděte na záložku Search, kde vyhledejte „Mojio“ a následně klikněte na tlačítko Connect.

IFTTT
Cena: zdarma
‎IFTTT
Cena: zdarma+

Po provázání si můžete vybrat z několika předdefinovaných automatizačních procesů, případně si je upravit nebo vytvořit vlastní. Možnosti jsou v tomto případě téměř nekonečné.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. IFTTT to uz podporuje nejakou dobu, mam to spojene s Philips Hue :). Jen to chodi tak pozde, ze svetla blikaji az kdyz uz jsem davno doma…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).