Anker předběhl Apple. iPhone dostal první powerbanku pro MagSafe

anker powercore magsafe 1

Pokud nejste spokojeni s výdrží svého iPhonu 12, pak by vás mohlo zaujmout nové příslušenství od firmy Anker. Tím je první powerbanka, jež podporuje systém MagSafe. Její výrobce tak předběhl samotný Apple, který podobné příslušenství teprve chystá.

Powerbanka s nepříliš zapamatovatelným názvem PowerCore Magnetic 5K Wireless Power Bank disponuje kapacitou 5000 mAh a po přichycení na záda iPhonu 12 jej dokáže bezdrátově dobíjet. Její výkon je limitován na 5 W kvůli chybějící certifikaci MFi. Pokud tedy vyžadujete rychlejší dobíjení, budete si muset počkat až na řešení od samotného Applu, jehož nabíjecí výkon by měl být až 15 W.

anker powercore magsafe 2
Používání telefonu s přichycenou nabíječkou pravděpodobně příliš pohodlné nebude

Pro ilustraci kapacity Anker uvádí, že iPhone 12 mini dokáže powerbanka nabít z 0 na 100 %, modely iPhone 12 a 12 Pro z 0 na 95 % a vrcholný iPhone 12 Pro Max z prázdna na 75 %. Samotná externí baterie pak k dobíjení využívá USB-C.

anker powercore magsafe 3

I když technické parametry Anker PowerCore Magnetic 5K Wireless Power Bank nejsou úplně oslnivé, do značné míry je kompenzuje cena. Ta byla totiž stanovena na 39,99 USD (cca 865 Kč), tudíž ani se započtením DPH by neměla výrazně přesáhnout 1 000 Kč. Na trhu by se powerbanka měla objevit v průběhu března, o dostupnosti na českém trhu ale zatím informace nemáme.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku