Domů » Bleskovky » Angry Birds Epic: Naštvaní ptáci si obléknou brnění ve středověkém tahovém RPG

Angry Birds Epic: Naštvaní ptáci si obléknou brnění ve středověkém tahovém RPG

Fenomén Angry Birds je jednou z nejhranějších her na mobilních telefonech vůbec. Není se čemu divit –jednoduché a intuitivní ovládání na dotykových displejích, líbivá grafika a skvělá fyzika demolovaného prostředí dělá z Angry Birds vysoce návykový počin. Toho si je tvůrce hry Rovio vědom a servíruje nám neustále nové díly, naštvaní ptáci už se podívali do různých ročních období, do vesmíru, do Brazílie, dvakrát do prostředí StarWars a kromě toho i za volanty závodních automobilů. Dle všeho je na řadě nyní středověk.

The next epic Angry Birds game...

Zjevně ale opět přijdeme o klasické vystřelování ptáků z praku, nový díl má být akčním tahovým RPG (Role Playing Game). Hlavní postavy sice bude tvořit známé ptactvo bojující proti prasečím nepřátelům, jejich vystřelování z praku však nahradí souboje v brnění s rozličnými zbraněmi a podpurnými lektvary.

   

Jelikož se jedná o RPG, budou vaše postavy sbírat zkušenosti ze soubojů a vylepšovat své bojové atributy. Tahové souboje by mohly být podobné například těm z počítačové série Heroes of Might and Magic.

 

Hra se bude odehrávat ve vesnicích, horách, plážích a jeskyních na ostrově Piggy Island, na výběr budou minimálně dvě frakce hrdinů – rytíř (Red bird) a kouzelník (Yellow bird), tedy podobné rozdělení schopností jako právě v Heroes of Might and Magic.

 

Klíčovou roli mají v této hře hrát rovněž in app nákupy, nastavení obchodního modelu má probíhat právě v následujících dnech. Již tento týden bude hra dostupná australským a kanadským vývojářům, dostupná bude později v tomto roce na platformách Android a iOS, později se dočkají i majitelé zařízení s Windows Phone. Díky přítomnosti mikrotransakcí bude hra zřejmě k dispozici zdarma, stejně jako Angry Birds GO!

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. thegrid (neregistrovaný)

  ptáci už jsou trapní, pořád stejný princip akorát v jiném kabátu. Proč neudělají další díl prasátek? Ty byla zábavná, člověk musel trochu zapojit mozek. U tohohle vůbec. Jen zkoušet co se stane na xtý pokus

 2. blept (neregistrovaný)

  Snad to bude dobrá hra, ale mohli už by si odpustit Angry Birds. Čtyři roky už jen recyklují. Připomíná mi to Activision, nebo EA. Začínám být na tyhle barevné ptáky alergický.

 3. AB jsem miloval a hrál velmi tvrdě (samo na 3*) :-) Ale, pak tam dali nesmysly typu powerup, inapp billing a bylo po výzvě. Je z toho tuctovka, kterou pokoří každý blbec s prstem v nose a ochotou cálovat:-/

 4. takhle nestoudně urážet Heroes of Might&Magic! Teď se teda zastávám 1.2.a 3. dílu …ostatní už dělala jiná firma a nestály za moc.

  • Čím došlo k urážce HoMaM?

  • Jakub Karásek

   Autor clanku je velice vasnivym hracem HOMAM od prvni verze az po posledni (s vyjimkou 4. dilu), stravil u nich mnoho stovek, mozna tisic hodin a neuvedomuje si jakoukoliv urazku na jejich adresu

 5. Tak s in-app purchases si to můžou strčit za klobouk..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).