Domů » Bleskovky » Angry Birds Epic: Naštvaní ptáci si obléknou brnění ve středověkém tahovém RPG

Angry Birds Epic: Naštvaní ptáci si obléknou brnění ve středověkém tahovém RPG

Fenomén Angry Birds je jednou z nejhranějších her na mobilních telefonech vůbec. Není se čemu divit –jednoduché a intuitivní ovládání na dotykových displejích, líbivá grafika a skvělá fyzika demolovaného prostředí dělá z Angry Birds vysoce návykový počin. Toho si je tvůrce hry Rovio vědom a servíruje nám neustále nové díly, naštvaní ptáci už se podívali do různých ročních období, do vesmíru, do Brazílie, dvakrát do prostředí StarWars a kromě toho i za volanty závodních automobilů. Dle všeho je na řadě nyní středověk.

Zjevně ale opět přijdeme o klasické vystřelování ptáků z praku, nový díl má být akčním tahovým RPG (Role Playing Game). Hlavní postavy sice bude tvořit známé ptactvo bojující proti prasečím nepřátelům, jejich vystřelování z praku však nahradí souboje v brnění s rozličnými zbraněmi a podpurnými lektvary.

   

Jelikož se jedná o RPG, budou vaše postavy sbírat zkušenosti ze soubojů a vylepšovat své bojové atributy. Tahové souboje by mohly být podobné například těm z počítačové série Heroes of Might and Magic.

 

Hra se bude odehrávat ve vesnicích, horách, plážích a jeskyních na ostrově Piggy Island, na výběr budou minimálně dvě frakce hrdinů – rytíř (Red bird) a kouzelník (Yellow bird), tedy podobné rozdělení schopností jako právě v Heroes of Might and Magic.

 

Klíčovou roli mají v této hře hrát rovněž in app nákupy, nastavení obchodního modelu má probíhat právě v následujících dnech. Již tento týden bude hra dostupná australským a kanadským vývojářům, dostupná bude později v tomto roce na platformách Android a iOS, později se dočkají i majitelé zařízení s Windows Phone. Díky přítomnosti mikrotransakcí bude hra zřejmě k dispozici zdarma, stejně jako Angry Birds GO!

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.