Andy Rubin vysvětluje, proč stvořil Essential Phone. Věří v šest základních principů

Bývalý inženýr Google a otec systému Android Andy Rubin včera představil Essential Phone, dobře vybavený a skvěle vypadající smartphone za rozumnou cenu. Proč se ale Rubin pustil do tak riskantního podniku, jakým je výroba smartphonů, když si na něm lámou zuby i zaběhlí giganti v oboru? Rubino své myšlenkové pochody vysvětluje na blogu Essentials.

Na počátku všeho byla noc s jedním blízkým přítelem, s nímž si Rubin vyměnil mnoho slov o současném stavu techniky, která uživateli nabízí čím dál tím méně voleb a stále jej zahlcuje nepřehledným množstvím zbytečností. Navíc se zvyšuje se množství produktů, které spolu vzájemně nekomunikují. Rubin si v této debatě uvědomil, že je sám tak trochu za tento stav zodpovědný. Že sice systémem Android zpřístupnil technologii téměř každému, zároveň však pomohl stvořit divný svět, v němž lidé s technologií bojují namísto toho, aby jim zjednodušovala život.Nepřehlédněte

Essential Phone oficiálně: bezrámečkový design, modulární konstrukce a odolné tělo

Z tohoto důvodu se rozhodl vytvořit novou společnost, která má dát lidem pocítit, že žijí v 21. století. Výsledkem toho je šest pilířů, o které se chce společnost Essentials opírat:

  • Zařízení jsou osobním vlastnictvím každého, firma nebude nikomu nutit nic, co nechce
  • Zařízení Essentials budou otevřená každému, zavřené ekosystémy jsou rozdělující a zastaralé
  • Prémiové materiály a řemeslná kvalita by měla být dostupná každému
  • Zařízení by neměla za rok zastarat, ale měla by se vyvíjet s uživatelem
  • Technologie by měla člověku pomáhat, aby měl víc prostoru k radosti ze života
  • Jednoduché vždy znamená lepší

Na těchto šest zásad prý Rubin nalákal do své společnosti nejlepší a nejchytřejší lidi z celého světa, aby mu pomohli uskutečňovat jeho sen. Doufejme tedy, že Essential Phone a veškeré jeho příslušenství nebude pouze tuctový výkřik do tmy, ale skutečně ekosystém vzájemně spolupracujících produktů hodný 21. století.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku