Domů » Bleskovky » Android Wear 2.0 a nové hodinky od LG dorazí dříve, než jsme čekali

Android Wear 2.0 a nové hodinky od LG dorazí dříve, než jsme čekali

Tento týden konečně dorazí nová verze platformy Android Wear 2.0 společně s novými hodinkami, které vzešly z kolaborace Googlu a LG. Premiéra modelů LG Watch Sport a Watch Style byla původně naplánována na čtvrtek 9. února, nakonec však údajně došlo k přesunutí termínu.

Zvláštností je, že se tentokráte termín neposunul směrem dozadu, ale naopak na dřívější termín, konkrétně na středu 8. února. Již pozítří bychom se tak měli dočkat páru elegantních hodinek, přičemž ty sportovní budou po okraj nabušené senzory a akumulátorem o vysoké kapacitě, druhé pak budou zacíleny spíše na dámské ruce, na nichž nebude absence několika funkcí (LTE, NFC, GPS) tak bolestivá.

LG Watch Sport a Style: nové rendery prvních hodinek s Android Wear 2.0 (aktualizováno)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. No jsem na ně hodně zvědav, hlavně na ceny.

 2. Jo cenovka? To zase bude 10k+. Nechápu jak si to někdo může za tyhle prachy koupit. Viz LG G Watch R první generace. Prodávaly se za 9 tisíc a teď už se ofiko neprodávaj. A to je to dva roky zpátky. Kdyby dali cenovku okolo 4000 (za to se dá vyrobit i „kvalitní“ smartphone – Xiaomi, OnePlus…), může o tom normální uživatel uvažovat. Ale dát přes 20k za vlajkový model Androidu, k tomu za 13k hodinky a obojí má za rok poloviční cenu…. To raději fujPhone od Applu i s hodinkama za o pár tisíc vyšší cenu ale po roce to prodat za 2/3 ceny. A pro rejpaly, mám Android, měl jsem 4 roky iOS, dva roky WM, základní školu mám, maturitu taky a ne nejsem na pracáku a tyto částky si stejně nemůžu dovolit, protože jsem normálně pracující člověk a raději si koupím jídlo a dovolenou než hodinky, které na mě budou za 15 tisíc mrkat.

 3. Proč by si je lidi nekoupili??
  Pro někoho jsou hezké Primky, pro dalšího Casia…pro jiné smartwatch..
  Když chce někdo hezké hodinky podle jeho vkusu tak 10k je dnes za budíky ho*no.

  • Vše je otázka priorit a užitkové hodnoty pro daného kupujícího. Nicméně určitě je jasné, že zatímco hodinky PRIM budou mít svoji cenu za 3 a více let u Android hodinek budou mít možná už 0, protože nebudou výrobcem podporovány (updaty atd.) a je to HW, který prostě chodí do kytek.

   Nicméně jejich analytici určitě ví nejlépe jak nastavit prodejní cenu, aby to bylo rentabilní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).