Domů » Články » Android s QWERTY: Samsung InstinctQ v CDMA verzi odhalen

Android s QWERTY: Samsung InstinctQ v CDMA verzi odhalen

-Amerika se už brzy dočká v pořadí již třetího Android komunikátoru s výsuvnou QWERTY klávesnicí. Před nedávnem jsme vás informovali o miniaturní Motorole Morrison, kterou bude exkluzivně prodávat americký T-Mobile a do seznamu samozřejmě musíme započítat i T-Mobile G1. Už 11. října se tamní trh obohatí o další zařízení, Samsung InstinctQ, který se pro změnu objeví pod křídly operátora Sprint. A právě na něj se v dnešním článku zaměříme. Sympatický InstinctQ bude vybavený systémem Android 1.5 „cupcake“. GSM modul bychom v něm hledali marně, jde o zařízení určené výhradně pro CDMA sítě, což je veliká škoda, ale kdo ví, třeba se alespoň v příštím roce dočkáme podobného zařízení s GSM/UMTS/HSDPA modulem.

Písmenko Q v názvu zařízení pravděpodobně značí zkratku QWERTY a nepřímo tak signalizuje, že se jedná o přístroj vybavený vlastní klávesnicí, která se vysouvá ze spodní části konstrukce. Úhlopříčka displeje zatím nebyla zveřejněna, ale podle fotografií velikosti odhaduji na 3,0″ nebo 3,2″. Rozlišení bude pro Android standardních 480×320 px (HVGA). Pod displejem se nachází několik systémových kláves a středové tlačítko. Zatím nevíme, zda se jedná o optický touchpad nebo obyčejný čtyřsměrový d-pad. Kromě kláves Domů, Menu a Zpět zde nechybí dvojice tlačítek pro příjem a ukončení hovoru. Za procesorem by měl rovněž stát samotný Samsung, pracovní frekvence je stanovena na 400 MHz, což pro Android zcela dostačuje. Takový HTC Hero nebo T-Mobile G1 mají sice 528 MHz procesor, nicméně u obou je s oficiálními verzemi systému z výroby podtaktovaný na 384 MHz a reakce jsou přesto svižné. Informace o velikosti paměti RAM/ROM zatím zveřejněny nebyly.

- -

Hardwarová QWERTY klávesnice je rozdělena do čtyř řad, přičemž numerické znaky mají své místo v horní lince a není je tedy nutné vyvolávat přes tlačítko Fn. Mezi jednotlivými klávesami není příliš mnoho místa, uživatelé s většími prsty by tedy mohli mít s psaním drobné komplikace, nás to ale díky cílení na americký trh příliš trápit nemusí :-) . Primární znaky mají bílou barvu a sekundární modrou, tato kombinace barev zajistí velmi dobrou čitelnost ve tmě. V zavřeném stavu bude možné na InstinctQu psát přes softwarovou klávesnici. 11. října operátor Sprint do své nabídky nezařadí jen tento nový Samsung, ale také očekávaný HTC Hero v CDMA verzi.

- -

Zdroj: Phandroid.com

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. Fůůj, to je ale škaredé . Umí Samsung vyrobit jakýkoli Android nebo WM tak, aby nevypadal jak od ťamanů?
    Aspoň ta numerická klávesnice zvlášť se cení.

  2. Dizajnovy skvost to rozhodne neni.. ale amici maju divny vkus ale klavesnica sa mi paci

  3. No mě na těch fotkách ten display přijde spíš jakonějaký Wide.

  4. pripada mi na pohlad ako nHD cize 640×360 pokial sa nepletiem.

  5. No, mně se taky moc nelíbí, to je asi tak vše, co se v dnešní době dá k dotykáčům říct- líbí/nelíbí…jinak je to všechno skoro stejné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).