Domů » Bleskovky » Android Q přinese na smartphony od Samsungu nové prostředí One UI 2.0

Android Q přinese na smartphony od Samsungu nové prostředí One UI 2.0

Prostředí One UI, které najdeme na telefonech Samsung, bude s příchodem Androidu Q povýšeno na novou verzi. Podle zdrojů serveru SamMobile ponese označení One UI 2.0, počátkem příštího roku s řadou Galaxy S11 pak dorazí verze 2.1. Korejský gigant tak dodrží nastavené schéma z loňského roku, kdy s Androidem Pie představil One UI 1.0, zatímco smartphony Galaxy S10 dostaly verzi 1.1.

Android Q přinese na smartphony od Samsungu nové prostředí One UI 2.0
Android Q přinese na smartphony od Samsungu nové prostředí One UI 2.0

Mezi novinky má Samsung propašovat nové funkce digitálního zdraví, které Google představil na letošní vývojářské konferenci I/O. Dočkat bychom se mohli i funkce Live Captions, ta však bude patrně omezená pouze na vlajkové modely. Samozřejmě nebudou chybět ani novinky přímo od Samsungu, o nich ale v tuto chvíli nic nevíme. První telefony by se mohly dočkat prostředí One UI 2.0 ještě ke konci letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. qam (neregistrovaný)

  One UI je velmi povedená nástavba. Je hezké sledovat, jak třeba Samsung nebo Google s androidem valí neustále dopředu (a to i graficky), zatímco třeba microsoft s windows 10 už 4 roky stagnuje, vydává nepotřebné funkce. Je otázka, jak dlouho ještě s tímhle tempem W10 vydrží

 2. karel (neregistrovaný)

  Už bude konečně z5 to nahrávání hovorů? Nebo kvuli nějakým trotlům z nějaké p…r..dele… to bude furt od těch o..slů z google zablokovaný celosvětově?

  • lololol (neregistrovaný)

   Naco ti to je?

  • PetrV (neregistrovaný)

   Však to funguje ,jen si stáhni aplikace z obchodu Galaxy

   • tom (neregistrovaný)

    Nahrávání hovorů u Androidu 9 nefunguje korektně. U Galaxy S9 není téměř slyšet druhá strana. Jaké apky z Galaxy obchodu to umí?

  • David (neregistrovaný)

   U mě s S10, Android Pie a ACR of null apps nahrávání fantastický. Jen ne aplikace přes Google Play, ale přes Samsung Store, ty totiž dál umožňuje ukládat i telefonní čísla volajících, což už Google Policy neumožňuje.

 3. Ondra (neregistrovaný)

  Bez debat nejvyzrálejší nadstavba Androidu.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *