Domů » Bleskovky » Android P: první preview zřejmě dorazí už za dva týdny

Android P: první preview zřejmě dorazí už za dva týdny

Android 8.x Oreo běží na zoufale malém procentu zařízení, Google už ale peče příští verzi, která se zatím schovává za písmenko P. K oficiálnímu odhalení dojde nejspíše na květnové vývojářské konferenci I/O, první preview však zřejmě dorazí mnohem dříve.

Podle @evleaks se tak má stát už v půlce tohoto měsíce, tedy zhruba za dva týdny. Na středu 14. března připadá Den Pí, je tedy možné, že Google si vypuštění preview nechá na tento ten. Spekuluje se také, že by příští Android mohl nést jméno „Pie“, tedy koláč.

Android P by měl přinést nativní podporu pro displeje s vykrojením, nebo bezpečnostní opatření, aby aplikace nemohly špehovat uživatele skrze fotoaparát či mikrofon. Chybět také nemá nativní nahrávání hovorů a podle nejnovějších zjištění vývojářů ze serveru XDA-Developers bude příští Android obsahovat funkci pro zablokování příchozích hovorů pro:

  • Čísla, která nejsou v seznamu kontaktů
  • Privátní čísla
  • Čísla z placených linek
  • Čísla, neobsahující informace o volaném

Stejně u jako nahrávání hovorů, mají mít konečné slovo o implementaci této funkce mobilní operátoři.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments