Domů » Bleskovky » Android P údajně dostane nativní podporu pro vykrojené displeje

Android P údajně dostane nativní podporu pro vykrojené displeje

Pokud pojede Google v zajetých kolejích, už brzy vypustí do světa první preview chystaného Androidu P, na květnové vývojářské konferenci odhalí jeho největší novinky a na konci letních prázdnin uveřejní jeho finální kód. Server Bloomberg nyní přinesl nové informace, které se Androidu P týkají.

Google údajně příští Android interně nazývá Pistachio Ice Cream, avšak nakonec zřejmě dostane zcela jiné sladké pojmenování – podle zdroje Bloombergu se interní a finální názvy vždy liší. Hlavními novinkami Androidu P má být hlubší zakořenění asistenta Google, šetrnější práce s baterií a podpora pro nové form-factory zařízení s více displeji či ohebnými obrazovkami.

Android P se má dokonce umět adaptovat i na displeje s vykrojeným displejem v horní části displeje, což bude patrně jev, se kterým se v letošním roce budeme setkávat čím dál častěji; například u modelové řady Huawei P20. Ta však poběží na loňském Androidu Oreo, proto si bude muset s vykrojením poradit sám čínský výrobce ve své systémové nadstavbě EMUI. Novou funkci Androidu P by ale mohla využít například příští generace referenčních smartphonů Google Pixel.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments