Domů » Bleskovky » Android O: dočkáme se podpory vlastních témat?

Android O: dočkáme se podpory vlastních témat?

Ve finální verzi systému Android O (Oreo?) bychom se mohli dočkat podpory vlastních témat. Stoprocentně potvrzené to zatím není, nicméně v novém Developer Preview 2 Androidu O se v nabídce Nastavení – Displej objevila položka Téma (Device theme). Pro změnu vzhledu systému Google mimochodem využívá RRO Framework od Sony.

Takto vypadá současná verze Androidu O

Po rozkliknutí se objeví nabídka se dvěma motivy, jeden má vývojový název „android.auto_generated_rro_“, druhý nese označení „Pixel“. V případě, že zvolíte Pixel, nic se nestane a systémové téma zůstane stejné, ale je velice pravděpodobné, že v dalších vývojářských verzích by už tato nabídka mohla být funkční. Otázkou zůstává, zda se ji Google rozhodne využít ve finální verzi systému – ta by měla být pro výrobce zařízení dostupná někdy na konci léta.

V DP2 Androidu O se objevila možnost změny motivu

Podpora vlastních motivů by mezi uživateli byla vítaná a ocenili by ji také samotní výrobci zařízení, kteří se nyní díky uživatelským nadstavbám snaží vzhled systému přizpůsobit k obrazu svému a odlišit se tak od konkurence. S Androidem O by to mohlo být podstatně jednodušší.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. sas (neregistrovaný)

  Me se to proste nelib i :D
  Proste to nejni pro mna no :D
  WM neni svaty, ale ma hezky decentni design. I IOS. Toto je takove ja nevim, jako nic nerikajicii :D

 2. Marek (neregistrovaný)

  Nepotrebujem žiadne pestrofarebné omalovánky, len keby tam pridali možnosť prepínať svetlú a tmavú farebnú schému…

  • sas (neregistrovaný)

   Ne omalovanky, ale toto promin vypada uz na pohled jako beta verze. Opravdu bych nikdy nehadal, ze nejpouzivanejsi OS na telefonech bude v roce 2017 vypadat zrovna jako toto. :D

 3. Olej (neregistrovaný)

  To je super přesně tak to chci. Kdysi jsem to měl nastavené pres xposed framework tak stejne.. za me super lepsi nez ta fadni divne modro sedo cerna …

 4. Stas (neregistrovaný)

  Mně se poslední dobou začal čistý android líbit. Je to takové čisté a uhlazené. Oproti tomu mi příjde iOS přeplácaný. Ale asi jsem se ho přejedl za ty roky.

  • Ono je to vcelku jedno, páč se tím zase tolik vývojáři neřídí. Např. nejpopulárnější RSS čtečka (Feedly) stále neumí Menu gestem, což už je docela zažitý std. a místo toho pracuje s obsahem, což dost často zkomplikuje ovládání. Atd. atd.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *