Domů » Bleskovky » Android O: dočkáme se podpory vlastních témat?

Android O: dočkáme se podpory vlastních témat?

Ve finální verzi systému Android O (Oreo?) bychom se mohli dočkat podpory vlastních témat. Stoprocentně potvrzené to zatím není, nicméně v novém Developer Preview 2 Androidu O se v nabídce Nastavení – Displej objevila položka Téma (Device theme). Pro změnu vzhledu systému Google mimochodem využívá RRO Framework od Sony.

Takto vypadá současná verze Androidu O

Po rozkliknutí se objeví nabídka se dvěma motivy, jeden má vývojový název „android.auto_generated_rro_“, druhý nese označení „Pixel“. V případě, že zvolíte Pixel, nic se nestane a systémové téma zůstane stejné, ale je velice pravděpodobné, že v dalších vývojářských verzích by už tato nabídka mohla být funkční. Otázkou zůstává, zda se ji Google rozhodne využít ve finální verzi systému – ta by měla být pro výrobce zařízení dostupná někdy na konci léta.

V DP2 Androidu O se objevila možnost změny motivu

Podpora vlastních motivů by mezi uživateli byla vítaná a ocenili by ji také samotní výrobci zařízení, kteří se nyní díky uživatelským nadstavbám snaží vzhled systému přizpůsobit k obrazu svému a odlišit se tak od konkurence. S Androidem O by to mohlo být podstatně jednodušší.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments