Android Auto se opět rozšiřuje. Do automobilů jej nasadí Toyota

Japonská automobilka Toyota patří mezi největší světové výrobce aut. Až doposud se Japonci vyhýbali zapojení chytrého systému Android Auto do svých nejpopulárnějších modelů, což se změnilo na letošním ročníku veletrhu Chicago Auto Show. Na něm oznámili zástupci značky příchod rozhraní Android Auto do palubovek současných a budoucích automobilů.

blank

Konkrétně se jedná o modely 4Runner 2020 a novější, Aygo 2018 a novější, Sequoia 2020 a novější, Tacoma 2020 a novější, Tundra 2020 a novější a také Yaris 2019 a novější, přičemž poslední jmenovaný se podívá především na evropský trh.

Dle slov Googlu bude Android Auto ve vozidlech Toyoty dostupné jak ve standardních variantách, tak jako doplňková výbava. Doufejme, že se Android Auto do budoucna podívá také do automobilů Prius, Camry či Corolla, případně také do cenově dostupnějších segmentů portfolia japonské značky.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku