Domů » Bleskovky » Android 9 Pie pro OnePlus 3 a 3T je za rohem. Vyzkoušejte beta verzi!

Android 9 Pie pro OnePlus 3 a 3T je za rohem. Vyzkoušejte beta verzi!

U Android telefonů bohužel nebývá zvykem poskytovat velké aktualizace déle než dva roky. Světlou výjimkou je OnePlus, které už před časem slíbilo nad rámec garantované podpory vydat Android 9 Pie pro své přístroje z roku 2016. OnePlus 3 a 3T jsou nyní jen kousek od obdržení finální aktualizace, k dispozici totiž byla uvolněna komunitní beta verze.

oxygen os android 9 oneplus 3 3t

Android 9 bude pro oba telefony poslední velkou aktualizací. Až do listopadu by však měla společnost vydávat ještě alespoň bezpečnostní záplaty, po uplynutí této lhůty budou uživatelé už odkázáni čistě na komunitu. I tak však jde u smartphonů představených s Androidem 6 o poměrně nadstandardní přístup.

Android 9 pro OnePlus 3 a 3T: stahovat můžete už nyní

Zatím nebylo oficiálně oznámeno datum vydání „ostré“ verze Androidu 9, avšak lze očekávat, že se tak stane nejpozději s představením OnePlus 7, které je naplánováno na příští měsíc. Do té doby si můžete vyzkoušet alespoň komunitní betu, která přináší celou řadu nových funkcí.

Seznam změn

  • OS aktualizován na Android 9 Pie
  • Úroveň opravy zabezpečení z 1. dubna 2019
  • Nové nastavení režimu nerušit
  • Upravená funkce přepínače hlasitosti (Tichý, Vibrovat, Vyzvánění)
  • Herní režim 3.0
  • Integrace s Google Duo
  • Integrace Google Lens do aplikace kamery

Aktualizaci bude potřeba stáhnout a nainstalovat manuálně z Nastavení > Aktualizace systému > Místní upgrade. Odkazy ke stažení najdete na oficiálním fóru, stejně tak jako podrobný návod pro instalaci na zařízeních v režimu Open Beta.

Vzhledem k tomu, že jde o tzv. komunitní beta verzi, získáte po vydání automaticky aktualizaci na finální verzi pomocí OTA. Na rozdíl od Open Beta tedy nebudete muset kvůli přechodu na finální verzi mazat žádná data.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).