Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Android 9.0 se jmenuje Pie! Finální verzi dnes dostávají Pixely a Essential Phone

Android 9.0 se jmenuje Pie! Finální verzi dnes dostávají Pixely a Essential Phone

Google si přichystal na dnešní den poměrně nečekané překvapení – vydal hotový Android 9.0. Nová verze se po všech pistáciových spekulacích nakonec jmenuje jednoduše Pie, tedy koláč. Počínaje dnešním dnem si nejnovějšího zeleného robota mohou stáhnout majitelé smartphonů Google Pixel a překvapivě také Essential Phonu.

Jaké novinky Koláč přináší?

Android Pie hodně staví na umělé inteligenci, která nově řídí například využívání baterie či upravuje jas obrazovky. Kromě toho umí uživateli předkládat aplikace a funkce, které bude v nejbližší chvíli potřebovat; Google se na konferenci I/O chlubil velkou přesností predikcí.

Tohle je Android P: velký přehled novinek

Nová má být také navigace napříč celým systémem, klasickou trojici ovládacích tlačítek půjde vyměnit za tzv. pilulkové tlačítko, které gesty obslouží veškerý pohyb v systému. Čistší bude také design systému, který navíc bude nativně připraven na telefony s výřezem v displeji.

Android Pie je také bezpečnější a umí uživateli ukázat, jak moc je na telefonu či vybraných aplikacích závislý, přičemž množství času stráveného v nich půjde různými způsoby tlumit, např. zešednutím ikon či úplnému zakázání spouštění po určitém čase. Tato funkce ale bude dostupná až na podzim, k jejímu předběžnému testování je možné zaregistrovat se na těchto stránkách.

Již dnes pro Pixely a Essential Phone

Novinek v Androidu Pie je mnohem více, jejich kompletní přehled najdete v našem starším článku. Pokud máte jakýkoliv smartphone Google Pixel, popř. Essential Phone, můžete si novinky vyzkoušet na vlastní kůži již dnes. Update je dostupný skrze OTA, popř. jako samostatné instalační image, které lze stáhnout z těchto stránek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments