Domů » Bleskovky » Android 9.0 Pie znefunkčňuje u prvních Pixelů rychlé dobíjení

Android 9.0 Pie znefunkčňuje u prvních Pixelů rychlé dobíjení

Google v minulém týdnu poměrně nečekaně vydal Android 9.0 Pie, přičemž hned po vydání byl systém dostupný pro telefony Pixel první a druhé generace. Bohužel v případě první generace nepřinesl jen užitek.

Podle komunity na fóru XDA-Developers i četných příspěvků na Google Issue Tracker pozbyly některé předloňské Pixely s novým Androidem schopnosti rychlonabíjení. Tento problém byl reportován již v beta verzích systému, ve finální verzi však stále vyřešen nebyl. Zatímco před updatem připojení libovolné rychlonabíječky (ať už originální, nebo od třetí strany) indikovalo rychlé nabíjení, po updatu se na displeji neobjevuje nic, nebo v horším případě upozornění, že se telefon nabíjí pomalu. Tovární nastavení telefonu potíže neřeší. Nutno podotknout, že potíže s nabíjením se netýkají všech Pixelů první generace.

Google problém přiznal, avšak uvádí, že originální 18W nabíječka v balení jím postižena není, a že se týká pouze nabíječek třetích stran s podporou Power Delivery. Každopádně situaci řeší a pracuje na včasné opravě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. „pracuje na včasné opravě“ – LOL

  2. Jakub velmi nestastny nazov. Z neho vyplyva, ze sa to tyka vsetkych Pixelov prvej generacie, co je nezmysel. Moj sa napriklad nabija stale rychlo bez problemov. Tyka sa to len par kusov, mozno to nedosahuje ani percento. Co netvrdim ze je v poriadku, ale netreba to ani nafukovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).