Domů » Bleskovky » Google uvolnil Android 4.4.1 pro Nexus 4, Nexus 5 a Nexus 7

Google uvolnil Android 4.4.1 pro Nexus 4, Nexus 5 a Nexus 7

Aktualizováno 06. prosince, 01:30

Tak to bylo rychlé. Několik hodin po vydání původní bleskovky Google uvolnil finální verzi Androidu 4.4.1 „KitKat“ pro referenční zařízení Nexus 4, Nexus 5 a Nexus 7. A co nového tato verze kromě výrazných úprav v aplikaci Fotoaparát přináší? Google zatím bohužel oficiální seznam změn nezveřejnil, nicméně majitelé Nexusu 5 hlásí zlepšení kvality a hlasitosti zvuku z hlavního systémového reproduktoru.

Pokud na vašem zařízení update ještě není dostupný, můžete si aktualizaci stáhnout přímo ze serverů Google. Vše potřebné pro Nexus 5 najdete zde, pro Nexus 4 zde a pro letošní verzi tabletu Nexus 7 (zatím pouze verze s datovým modulem) zde.

Původní článek: Android 4.4.1 se blíží, dostupný bude během několika dnů. Zlepší kvalitu fotografií u Nexusu 5?

Server TheVerge před několika okamžiky přinesl informaci o chystané aktualizaci KitKatu, která by se ve verzi 4.4.1 měla objevit během několika následujících dnů. Těšit se mohou především majitelé Nexusu 5 (recenze), protože nový update by měl výrazně vylepšit fotoaparát. Dočkáme se nejen optimalizace autofocusu, expozice a nastavení vyvážení bílé barvy, ale také navýšení rychlosti při pořizování snímků (změny si můžete prohlédnout na přiložených obrázcích). K dispozici budou rovněž nová API pro práci s kamerou.

Vývojáři se dále zaměřili na rychlé pořizování fotografií v okamžiku, kdy to právě potřebujete. Typická situace – kolem vás se děje něco zajímavého, co potřebujete rychle vyfotit. A právě tento proces chce Google maximálně urychlit, abyste snadno mohli zaznamenat všechny důležité momenty ve vaší blízkosti.

  

Podívejte se, kde můžete Nexus 5 pořídit za nejlepší cenu…

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).