Domů » Bleskovky » Android 12 je hotov. Google vydal finální betaverzi

Android 12 je hotov. Google vydal finální betaverzi

Před malou chvílí vyšla finální betaverze Androidu 12 s pořadovým číslem 5, což znamená, že finální verze na sebe nenechá dlouho čekat. Podle oficiálního blogového příspěvku by mělo k jejímu vypuštění dojít v horizontu několika příštích týdnů.

Android 12 roadmap

Pátá beta Androidu 12 je označena jako kandidát na vydání, pokud se tedy na poslední chvíli neobjeví nějaké problémy, bude shodná s finální verzí. Google žádá vývojáře, aby dokončili testování kompatibility svých aplikací a zveřejnili případné aktualizace ještě před vydáním hotového systému.

Android 12 Preview 2

Android 12 Beta si můžete nainstalovat na vybraných smartphonech Google Pixel a na telefonech ostatních značek; mezi podporovaná zařízení byl nově přidán i nedávno odhalený smartphone Pixel 5a.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. To je super :) mám One plus Nord a už se těším na Android 12

 2. Martin Beran

  Může mi někdo vysvětlit, co to znamená „Finální Betaverze“…?
  Není to něco jako panna se zkušenostmi?

  • Mam ho na P5. Tech nekolik viditelnych zmen mi pripada spis jako krok zpatky, nejsou moc uzivatelsky priznive, ale to bude otazka casu. Nahlasil jsem uz 2 bugy, v updatu ted 1 opravili. Zbyly je zvlastni, u e-sim zmizela moznost volby 5G….Takze to je 5G telefon jen na plastove sim…

  • To je finální verze systému programu Beta. Zkratka poslední krok pro testování před uvolněním finální stabilní verze.

 3. Chci se zeptat jsem v Beta programu android mám aktuálně nejnovější aktualizaci. Proběhla dneska ráno chci se zeptat jak vlastně poznám že jsem dostal stabilní verzí ? Dostanu ji když jsem v programu Beta ?

  • Na první dobrou bych řekl, že podle čísla buildu, ne? [odkaz]

   Build: SPB5.210812.002

  • Vajce opačne

   To je pekné, že ste v beta programe ale pokiaľ viem ten nie je určený pre BFU čo vy podľa komentára zjavne ste

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).