Domů » Bleskovky » Analytici: nové iPhony budou drahé, připlatíte si i za základní model

Analytici: nové iPhony budou drahé, připlatíte si i za základní model

Představení nových iPhonů je za dveřmi a tak se tradičně začíná spekulovat o tom, kolik budou stát. Hádání ceny nových smartphonů s logem nakousnutého jablka zaměstnává i analytiky významných firem. V minulém týdnu jsme mohli slyšet od expertů z Wall Street hned několik tipů. Na jednom se však shodují – novinka bude zase o něco dražší.

Apple oznámil datum své příští keynote. Těšme se na nové iPhony a další hardware

Očekává se především prolomení tisícidolarové hranice. Tu zřejmě pokoří velký 6,5″ model, o němž se v médiích mluví jako o iPhonu Xs Max. Analytik firmy Merrill Lynch očekává, že cena za tento smartphone bude začínat na 1 050 USD. To je přibližně 23 tisíc Kč, ovšem bez daně.

Obyčejný iPhone za neobyčejnou cenu

Pozornost se však upírá především k ceně základního modelu, kterým bude iPhone 9. Toto 6,1″ zařízení s LCD displejem bude vstupenkou do iOS světa pro zájemce, kteří za telefon odmítají platit horentní sumy. Ovšem ani tak se nedá mluvit o tom, že by šlo o nějakou „lidovku. Rod Hall z Goldman Sachs předpokládá, že iPhone 9 bude začínat na 849 USD (18 800 Kč bez daně). Pokud by bylo třeba, Apple by mohl cenu snížit až na 799 USD, což je částka, kterou při uvedení očekává již zmiňovaný analytik z Merrill Lynch.

Toto jsou prý nové iPhony 9. V nabídce by měla být široká paleta barev.

Zbývá už tedy jen „prostřední“ iPhone Xs s 5,8″ OLED displejem. Jeho cena bude podle analytiků činit „magických“ 999 USD, tedy 22 tisíc Kč bez DPH.

Tohle musíte vidět: iPhone XS a Apple Watch 4 na oficiálních renderech

Na oficiální české cenovky musíme ještě chvíli počkat, ovšem již teď je jasné, že Apple dostojí tradici a novou generaci opět zdraží. Opět se tak zřejmě rozhoří diskuze o tom, kam až lze cenovku za chytrý telefon posouvat. Jak je vidět na ekonomických výsledcích Applu, hranice ještě dosaženo nebylo.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
55 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments