Americký hasič píše aplikace pro Google Glass, které mu pomáhají při hašení požárů

Chytré brýle Google Glass se začínají objevovat na hlavách uživatelů stále častěji, nicméně jejich vývoj se přesto nalézá na svém počátku. Vývojáři proto neustále hledají nové způsoby a možnosti, jak využít jejich potenciál v praxi. Této problematice se věnuje i profesionální hasič Patrick Jackson z amerického města Rocky Mount. Ten začal vyvíjet vlastní aplikace, jenž mají výrazně pomoci při záchranných pracích. Jednou z nich je software, který dokáže zobrazovat bližší informace o nahlášené nehodě či dokonce přesměrovává hovory z centra pro tísňová volání.

blank 

V reálu by to tedy mohlo vypadat tak, že hasič by na displeji brýlí mohl sledovat nejkratší trasu k místu zásahu a doplňující informace o stavu akce a zraněných osobách. Další aplikace, na které P. Jackson pracuje, má pomáhat při hledání nejbližšího hydrantu, což opět vede k vyšší efektivitě a úspoře mnohdy drahocenného času. Nadaný záchranář však ve své hlavě spřádá plány na další aplikace, které by mohly jeho kolegům vypomoci s orientací v požárem zasažených budovách. 

Hasiči by mohli na displeji svých brýlí vidět stavební plány zahrnující půdorysy či nouzové východy. Neméně zajímavým nápadem je zobrazování schémat vozidel, na kterých by bylo graficky znázorněno, v jakém místě je nejvhodnější použít mechanické nástroje pro vyproštění zraněných osob. O téměř nevyčerpatelném potenciálu Google Glass tedy nelze pochybovat. Do budoucna je proto velmi pravděpodobné, že o podobných projektech budeme slýchávat stále častěji.

Autor článku blank
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku