Domů » Bleskovky » Amazon se nepoučil, po fiasku s FirePhone prý chystá další novinku

Amazon se nepoučil, po fiasku s FirePhone prý chystá další novinku

V roce 2014 představil Amazon poměrně unikátní smartphone Fire Phone s originálním 3D prostředím a inteligentním pomocníkem Firefly. Přestože v oblasti tabletů a čteček elektronických knih zaznamenal americký nákupní gigant úspěch, jeho první pokus se smartphony skončil doslova fiaskem – o telefon neměl nikdo zájem ani po několikanásobném zlevnění, nakonec jej Amazon vyprodal za pár dolarů a svoji mobilní divizi rozpustil.

Amazon rozpouští svoji mobilní divizi, poslední kusy Fire Phone vyprodal za směšnou částku

Nyní však máme rok 2017, Amazonu se finančně velmi daří a má opět zájem se do byznysu se smartphony vrátit. Podle několika zdrojů chystá novou řadu telefonů nazvanou „Ice“, nemá se však jednat o high-endová zařízení, ale o dostupnou nižší střední třídu. Testovací jednotky údajně mají úhlopříčky displejů 5,2 a 5,5 palců, pohání je Qualcomm Snapdragon 435 a kapacita pamětí je pouze 2 + 16 GB.

Zrušený Amazon Fire Phone

Ledové telefony od Amazonu pak mají dále disponovat 13Mpx fotoaparátem a čtečkou otisků prstů umístěnou na zádech. Operačním systémem bude výrazně upravený Android 7.1.1 postavený na službách Amazonu, obchod Google Play ale údajně chybět nemá. Telefony Amazon „Ice“ mají být představeny na konci letošního roku, jejich cena se má pohybovat okolo 100 dolarů, tedy asi 2 500 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).