Domů » Bleskovky » Amazon odhalil podobu elektrických dodávek, mají i asistentku Alexu

Amazon odhalil podobu elektrických dodávek, mají i asistentku Alexu

Spolupráce internetového giganta Amazonu a firmy Rivian byla zveřejněna již před více než rokem. Rivian v té době slíbil doručit 100 000 elektrických dodávek, které Amazon využije k rozvážení zásilek. Ačkoli v té době neměl Rivian na silnici žádný vůz a poptávku mohla pokrýt Tesla, spekuluje se, že Jeff Bezos, zakladatel Amazonu, americkou automobilku neoslovil kvůli osobním sporům s Elonem Muskem.

elon jeff
Elon Musk a Jeff Bezos. Konkurenti na poli letů do vesmíru, i u žen.

Spolupráce s Rivianem však konečně nabírá reálné obrysy a internetový obchod zveřejnil podobu svých vozů. Ty mají vzbuzovat nadšení jak v řidičích, tak i v příjemcích zásilek, kteří je netrpělivě vyhlížejí. Vozy mají disponovat 360° rozhledem díky kamerám, stejně jako určitého stupně autonomního řízení, konkrétnější však firma prozatím nebyla.

Amazon’s first custom 100% electric delivery vehicle

Zveřejnění se týkalo především designové stránky, o technologické Amazon příliš neprozradil. Není tedy známý dojezd vozu ani výkon, jistotou však má být integrace hlasové asistentky Alexy, která má pomoci řidičům s navigací. Dveře na straně šoféra mají být vyztužené pro zvýšení jeho bezpečnosti.

Prvních 10 000 dodávek má Rivian dodat během roku 2022, zbylých 90 000 pak do roku 2030. V tom mu má pomoci i obrovské množství investic, které v posledních dvou letech přesáhly 4 miliardy dolarů (přes 89 miliard Kč) kromě jiných i od automobilky Ford.

David Preiss

8 komentářů

  1. to jsou srandovní vozítka :)

  2. By me zajimalo, jak firma, ktera s efektivitou jde do takovych extremu, ze zamestnancum neda ani minutovou prestavku na zachod, bude operovat auticka, ktery budou chtit kazdou chvilku na 30+min prestavku doplnit baterky.

  3. ZaRo‘ AND 6395=6395 AND ‚tKHF’=’tKHF

  4. ZaRo‘ AND 12=12 AND ‚syBc’=’syBc

  5. ) AND 2795=2795 AND (9367=9367

    ZaRo

  6. AND 2795=2795-- okid

    ZaRo

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).