Domů » Bleskovky » Amazon Kindle Oasis podruhé: prémiová čtečka dostala větší displej a voděodolnost

Amazon Kindle Oasis podruhé: prémiová čtečka dostala větší displej a voděodolnost

Společnost Amazon představila druhou generaci své prémiové čtečky elektronických knih Kindle Oasis. Zařízení jde ve šlépějích svého předchůdce z května loňského roku, jeho klíčové vlastnosti však posouvá ještě o kousek dále.

Nový Kindle Oasis si ponechává konstrukci s dvojitou tloušťkou a těžištěm posunutým k jedné straně, čímž je zajištěn lepší úchop v jedné ruce. Tenká část má tloušťku pouhých 3,4 mm, ta širší s vestavěným akumulátorem má v pase 8,3 mm, hmotnost je příjemných 194 gramů. Chybějící piny na přechodu obou částí dávají tušit, že Amazon opustil loňský nápad využít netradiční tvar čtečky pro připojení cestovního pouzdra s vestavěnou baterií pro další dobíjení. Kapacitu vestavěné baterie výrobce nezmiňuje, jedno nabití má čtečce zajistit výdrž na 6 týdnů při půlhodinovém čtení denně, dohromady tedy asi 21 hodin.

Amazon ale jen nebral, naopak spoustu věcí přidal. Předně má čtečka větší 7″ displej s rozlišením zajišťujícím jemnost 300 ppi a vylepšeným nasvětlením vycházejícím z 12 diod. Druhou novinkou je možnost přehrávat audioknihy ze služby Audible, k tomu však budete potřebovat Bluetooth sluchátka, neboť na 3,5mm jack nedošlo. Čtečka také dostala větší paměťové varianty, konkrétně 8 a 32 GB, a (to nejlepší nakonec) voděodolnost s certifikací IPX8. Jedná se tak o první Kindle, který si bez obav můžete vzít s sebou do člunu či do vany.

Amazon bude nový Kindle Oasis prodávat v USA od 31. října, a to jak ve verzi s konektivitou Wi-Fi a Bluetooth, tak ve verzi, která přidává podporu sítí LTE. Cena byla oproti minulé generaci snížena z 290 na 250 USD (asi 5 500 korun bez DPH) za model s 8 GB, za model s větší pamětí zaplatíte 280 nebo 350 USD (6 100 nebo 7 600 korun bez DPH, dražší má LTE). Dostupnost v Evropě a evropské ceny zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Cca 9000 Kč s DPH je už trochu moc :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).