Alza spustila prodej elektromobilů: Teslu si objednáte přes internet

Alza.cz přichází s dalším prvenstvím – jako první totiž nabídne možnost objednat si elektromobily online a s dodáním už do druhého dne. Podobně jako si na e-shopu koupíte třeba mobilní telefon, si nyní můžete pořídit i Teslu. V současné době je v nabídce Tesla S a Tesla X, ale do budoucna se nabídka rozšíří o další znaky.

Od začátku jsme chtěli, aby pořízení elektromobilu bylo pro lidi stejně snadné, jako by si kupovali mobilní telefon,“ uvedl manažer projektu elektromobility za Alza.cz Jaromír Řánek s tím, že vozy jsou rovněž od dnešního dne vystaveny na Alza Showroomu v Holešovicích. Lidé mohou také zdarma využít zkušební jízdy Teslou po Praze. Tesla X 100D je v nabídce za 3 499 999 Kč včetně DPH, model Tesla S potom za 2 999 999 Kč s DPH, což je méně, než v případě nákupu vozu z Německa. Alza chce tímto krokem nastartovat trh s elektromobily.

Teslu si na Alze můžete koupit stejně jako třeba pračku nebo telefon :-)
Teslu si na Alze můžete koupit stejně jako třeba pračku nebo telefon :-)

Budoucnost patří elektromobilům?

Evropská velkoměsta hromadně zakazují dieslové motory ve svých centrech a je vysoce pravděpodobné, že se tento trend v budoucnosti nevyhne ani České republice. Kromě faktu, že tyto vozy neznečišťují ovzduší, je navíc obrovskou výhodou to, že je jejich provoz několikanásobně levnější než u klasických automobilů na benzín a naftu. Například spotřeba modelu Tesla X je zhruba 25 kWh na 100 km jízdy, což s vhodným tarifem odpovídá ceně přibližně 45 korun. To je šestkrát méně než
u srovnatelného SUV se spotřebou kolem 10 l nafty na 100 km.

Elektromobily jsou vystaveny přímo v showroomu Alzy na pražských Holešovicích
Elektromobily jsou vystaveny přímo v showroomu Alzy na pražských Holešovicích

Alza.cz spolupracuje přímo s Asociací pro elektromobilitu v ČR (APEL ČR), která se o rozvoj čisté dopravy v zemi dlouhodobě zasazuje. Podle jejich zástupců je v současnosti jednou z hlavních překážek rozvoje elektromobility fakt, že lidé dosud nemají dostatek informací. „Téměř nikdo neví, že až 98 % nabíjení probíhá doma z běžné zásuvky,“ vysvětlil předseda asociace, Jaromír Vegr, a doplnil: „Výhodou také je, že s elektromobily je možné téměř zdarma parkovat v modrých zónách v Praze. Navíc se k tomu ještě připravuje jejich osvobození od úhrady silničních poplatků.“

Bonusem pro zákazníky Alzy je možnost zdarma dobíjet i na nově zřízené nabíjecí stanici na Showroomu v Praze 7. Navíc mohou klienti s elektromobilem Tesla pořízeným na Alza.cz doživotně zdarma využívat i kterýkoliv z nabíjecích stojanů SuperCharger. Těch je nyní v provozu více než 5 600. Fakticky tak mohou bezplatně cestovat například od polárního kruhu na Gibraltar.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku