Alza příští týden v Praze otevře prodejnu budoucnosti. Vývoj stál 5 milionů

Alza na pražské Floře příští týden otevře nově koncipovanou samoobslužnou prodejnu, která by měla do budoucna nahradit výdejní boxy. Hlavní prioritou je podle provozovatele rychlost, komfort a pohodlí při nákupu i neomezená otevírací doba.

Celý proces nákupu je prakticky totožný s nákupem na showroomu nebo v klasické prodejně. Zákazník si může na webových stránkách objednat zboží s možností vyzvednutí na prodejně, nebo si rovnou na místě zboží objednat, zaplatit a ihned odnést. Po zaplacení se otevřou bezpečnostní dveře a světelná signalizace vás dovede přímo k boxu, kde je přichystáno zboží k výdeji.

Zboží je možné objednat…

Na místě je k dispozici videoterminál, kde vyškolení pracovníci v případě potřeby poradí s výběrem zboží. I tato služba bude v provozu non-stop. Na samotné prodejně je k dispozici téměř 400 boxů, které jsou již předem zásobeny nejatraktivnějším a nejžádanějším zbožím – přes parfémy, telefony až po televize. Doplňování zboží probíhá dvakrát denně a prodejna je schopna za den odbavit přibližně 1000 zákazníků.

…a ihned vyzvednout z boxu.

V místnosti jsou ve 40 sloupcích stovky výdejních schránek různých velikostí vycházejících z rozměrů nejprodávanějšího sortimentu vybraného výhradně na základě preferencí zákazníků. Odnést okamžitě si tak lze například i velkou televizi s úhlopříčkou až 150 cm, počítače, mobilní telefon a další produkty.

Vývoj a realizace trvala rok, vše se programovalo interně a vývoj vyšel na 5 milionů korun. Provozovna je vybavena schránkami upravenými na míru 80% portfolia. Vstupní skla jsou ze speciálního tvrzeného materiálu odolného běžným nárazům, podlaha je pokryta kaučukem. Zásobována bude zpočátku realizováno dvakrát denně.

Pobočka, která se nachází na rohu ulic Vinohradská a Jičínská přímo u výstupu metra, je pilotním projektem. Ostrý provoz je plánován na polovinu příštího týdne. Ve druhém kvartále se plánuje otevření dalších dvou poboček na Můstku a Budějovické.

Autor článku
Michal Mazanec
Recenzent mobilních zařízení a gadgetů. Mezi mé záliby řadím cestování, dobré filmy, hudbu, mého psa a sport. Rád si zajdu do sauny, společnosti nebo si zahraji na PlayStationu.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku