Domů » Bleskovky » Alza otevírá novou expozici SmartHome

Alza otevírá novou expozici SmartHome

Alza.cz vytvořila na holešovickém Showroomu unikátní expozici SmartHome. Ta je zaměřena na předvedení bezdrátového ovládání celé domácnosti. Zákazníci si tak v praxi mohou vyzkoušet chytré produkty do kuchyně, obývacího pokoje i venkovních prostor včetně jednoduchého ovládání pomocí jediného zařízení – ať už pomocí tabletu nebo smartphonu.

Představení funkce chytré domácnosti.

Inteligentní výrobky přinášejí zákazníkům především snadnou kontrolu nad spotřebiči a možnost vzdáleného zabezpečení domácnosti. Aplikace také ohlídá různé případné nehody a havárie spojené s únikem vody či požárem – například nastavení dokáže automaticky uzavřít přívod vody a zajistit domácnost bez nutnosti dalšího zásahu.

Zařízení lze propojit v jeden systém a ovládat je přes mobilní telefon, tablet nebo notebook – a to odkudkoli na světě. Nastavit je možné třeba režim spánek, v jehož rámci se podle individuálního nastavení vše automaticky vypne, zhasne a například se mohou zatáhnout i žaluzie.

„V první fázi jsme pro zákazníky do SmartHome nainstalovali například pračku, sušičku, osvětlení, ovládání žaluzií, pohybová a záplavová čidla, měřiče spotřeby energií, TV, audio, zabezpečení, dveřní zámek, kukátko a další. Nechybí ani kuchyňské spotřebiče: lednice, kávovar, trouba, digestoř nebo varná deska. Celkem je nyní na Alza Showroomu k vidění přes 120 aktivních prvků od více než 20 různých značek,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility v Alza.cz.

Odvětví Smart se velmi dynamicky vyvíjí – jen za rok 2017 firma prodala do domácností tisíce dálkově ovládaných zásuvek a desetitisíce světelných zařízení. V zimní sezóně výrazně vzrostl prodej sad na ovládání topení – o 100 % a velmi dobře se prodávají i alarmové sady.

Ovládání chytré domácnosti pomocí jediného mobilního zařízení je velice snadné, cenově dostupné a snižuje nutný počet dálkových ovladačů na různé produkty. Odpadá rovněž obava z velkých bytových úprav (vrtání, pokládání kabelů apod.), vše se ovládá bezdrátově přes aplikace. Příslušenství funguje přes Wi-Fi nebo Bluetooth.

SmartHome zvládá používání různých čidel.

V nové expozici, která byla vytvořena ve spolupráci s firmami YATUN s.r.o. a BSH domácí spotřebiče s.r.o., bude pro zákazníky připraven školený promotér, který případným zájemcům předvede a vysvětlí, jak vše potřebné nastavit a popřípadě poradí s nákupem.

SmartHome umožňuje vzdáleně ovládat nejen spotřebiče v domácnosti, ale zvládne ovládání i dalších prvků mimo samotnou domácnost – například garážová vrata, kamerové systémy, kouřové detektory, termostaty, zásuvky a mnohé další. V budoucnosti společnost plánuje sortiment rozšiřovat o další zajímavé a žádané produkty.

Michal Mazanec

Recenzent mobilních zařízení a gadgetů. Mezi mé záliby řadím cestování, dobré filmy, hudbu, mého psa a sport. Rád si zajdu do sauny, společnosti nebo si zahraji na PlayStationu.

2 komentářů

  1. Ing. Edgar Hoffmann

    Pozdravujem z Bratislavy.
    Potrebujem sadu 3 ks spínačov a 1 ks stmievača s 1 ks bezdrôtovým ovládačom na ovládanie lustra so stmievanou žiarovkou 150 W a spínanými žiarovkami/LED/žiarivkami po max 250 W – najlepšie malých rozmerov, aby sa dali zabudovať do lustra pomerne veľkých rozmerov (priemer 30 cm)
    Prosím o ponuku.

  2. TakTotoSomNezral

    Pane inženýre, věřím, že máte dostatečné vzdělání na to, abyste pochopil, že tady vám asi žádnou „ponuku“ neudělají, když jste na webu o technologiích. To musíte kontaktovat prodejce, což kdybyste nevěděl kdo je, tak ten, co zboží prodává, ne ten co o něm jen píše. Na Slovensku zřejmě fičí jiný systém vzdělávání, jinak si nedovedu vysvětlit, jak jste mohl dostat Ing. před jméno. Peace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).