Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Alza otevírá novou expozici SmartHome

Alza otevírá novou expozici SmartHome

Alza.cz vytvořila na holešovickém Showroomu unikátní expozici SmartHome. Ta je zaměřena na předvedení bezdrátového ovládání celé domácnosti. Zákazníci si tak v praxi mohou vyzkoušet chytré produkty do kuchyně, obývacího pokoje i venkovních prostor včetně jednoduchého ovládání pomocí jediného zařízení – ať už pomocí tabletu nebo smartphonu.

Představení funkce chytré domácnosti.

Inteligentní výrobky přinášejí zákazníkům především snadnou kontrolu nad spotřebiči a možnost vzdáleného zabezpečení domácnosti. Aplikace také ohlídá různé případné nehody a havárie spojené s únikem vody či požárem – například nastavení dokáže automaticky uzavřít přívod vody a zajistit domácnost bez nutnosti dalšího zásahu.

Zařízení lze propojit v jeden systém a ovládat je přes mobilní telefon, tablet nebo notebook – a to odkudkoli na světě. Nastavit je možné třeba režim spánek, v jehož rámci se podle individuálního nastavení vše automaticky vypne, zhasne a například se mohou zatáhnout i žaluzie.

„V první fázi jsme pro zákazníky do SmartHome nainstalovali například pračku, sušičku, osvětlení, ovládání žaluzií, pohybová a záplavová čidla, měřiče spotřeby energií, TV, audio, zabezpečení, dveřní zámek, kukátko a další. Nechybí ani kuchyňské spotřebiče: lednice, kávovar, trouba, digestoř nebo varná deska. Celkem je nyní na Alza Showroomu k vidění přes 120 aktivních prvků od více než 20 různých značek,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze a facility v Alza.cz.

Odvětví Smart se velmi dynamicky vyvíjí – jen za rok 2017 firma prodala do domácností tisíce dálkově ovládaných zásuvek a desetitisíce světelných zařízení. V zimní sezóně výrazně vzrostl prodej sad na ovládání topení – o 100 % a velmi dobře se prodávají i alarmové sady.

Ovládání chytré domácnosti pomocí jediného mobilního zařízení je velice snadné, cenově dostupné a snižuje nutný počet dálkových ovladačů na různé produkty. Odpadá rovněž obava z velkých bytových úprav (vrtání, pokládání kabelů apod.), vše se ovládá bezdrátově přes aplikace. Příslušenství funguje přes Wi-Fi nebo Bluetooth.

SmartHome zvládá používání různých čidel.

V nové expozici, která byla vytvořena ve spolupráci s firmami YATUN s.r.o. a BSH domácí spotřebiče s.r.o., bude pro zákazníky připraven školený promotér, který případným zájemcům předvede a vysvětlí, jak vše potřebné nastavit a popřípadě poradí s nákupem.

SmartHome umožňuje vzdáleně ovládat nejen spotřebiče v domácnosti, ale zvládne ovládání i dalších prvků mimo samotnou domácnost – například garážová vrata, kamerové systémy, kouřové detektory, termostaty, zásuvky a mnohé další. V budoucnosti společnost plánuje sortiment rozšiřovat o další zajímavé a žádané produkty.

Michal Mazanec

Recenzent mobilních zařízení a gadgetů. Mezi mé záliby řadím cestování, dobré filmy, hudbu, mého psa a sport. Rád si zajdu do sauny, společnosti nebo si zahraji na PlayStationu.

2 komentáře

  1. Ing. Edgar Hoffmann (neregistrovaný)

    Pozdravujem z Bratislavy.
    Potrebujem sadu 3 ks spínačov a 1 ks stmievača s 1 ks bezdrôtovým ovládačom na ovládanie lustra so stmievanou žiarovkou 150 W a spínanými žiarovkami/LED/žiarivkami po max 250 W – najlepšie malých rozmerov, aby sa dali zabudovať do lustra pomerne veľkých rozmerov (priemer 30 cm)
    Prosím o ponuku.

  2. TakTotoSomNezral (neregistrovaný)

    Pane inženýre, věřím, že máte dostatečné vzdělání na to, abyste pochopil, že tady vám asi žádnou „ponuku“ neudělají, když jste na webu o technologiích. To musíte kontaktovat prodejce, což kdybyste nevěděl kdo je, tak ten, co zboží prodává, ne ten co o něm jen píše. Na Slovensku zřejmě fičí jiný systém vzdělávání, jinak si nedovedu vysvětlit, jak jste mohl dostat Ing. před jméno. Peace.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel