Alza.cz bude prodávat elektromobily renomovaných výrobců přes internet

Pokud přemýšlíte o nákupu elektromobilu, určitě vás potěší krok, ke kterému se rozhodla Alza.cz. Ta v nejbližších týdnech prodej elektromobilů renomovaných značek přes internet. Jako první upoutávku na tento koncept vystavuje novinku v podobě vozu Volkswagen e-Golf, který je k vidění na Alza Showroomu v Holešovicích až do konce června.

Zájem o elektromobily překonává naše očekávání. Znamená to, že si lidé konečně uvědomují jejich význam pro naše životní prostředí. To dobře vědí také automobilky a začínají vyrábět tyto vozy i ve středních cenových kategoriích,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze Alza.cz.

Alza bude prodávat elektromobily výhradně přes internet, zájemce bude mít vybraný model v garáži do jednoho dne od zaplacení. Nákup vozu chce firma přizpůsobit 21. století – musí být snadný, rychlý, jednoduchý, stejně jako nákup telefonu.

 

Firma nyní dokončuje jednání s významnými automobilkami, aby v následujících týdnech svým zákazníkům nabídla ucelenou řadu elektromobilů. „Možná jsme snílci, ale my v Alza věříme, že dokážeme po vzoru Norska změnit poměr elektroaut v ČR zásadním způsobem. Čím dostupnější tyto vozy budou, tím rychleji eliminujeme negativní dopad aut se spalovacími motory na prostředí, ve kterém žijeme.” říká Moudřík.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

17 komentářů

 1. Super u Alzy jsou ty AlzaBoxy. Tak snad to bude fungovat i zde:)

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Hádám, že …Alza.cz bude zprostředkovávat prodej elektromobilů renomovaných výrobců přes internet nezní v nadpisu tak dobře… …jako že Alza je bude sama prodávat. To samé jako Alza pronajala místo v prodejnách pro automaty na BTC nezní tak dobře jako že …u Alzi můžete nakoupit BTC…

 3. Petr (neregistrovaný)

  Tak doufam, ze se sluzbou Alza expres rano objednam a v podvecer bude doma ;))

 4. M.BoBo (neregistrovaný)

  Hlavně nákup přes internet -> Možnost do 14 dní vrátit :)))

 5. Ad dopad spalovacích motorů. No nejsem si jist, jak dobře vyjde ve srovnání drancování životního prostředí při výrobě LiIon akumulátorů do elektroaut a na kolik spalovací alternativa…
  Tak jako tak je cesta jiná, vodík. V podstatě jen potřebujeme zlevnit jeho výrobu.

  • Michal (neregistrovaný)

   V ČR se pohon na elektriku rovná spotřebě cca 7 litrů, naopak v Norsku je to 0. A to samozřejmě nezapočítávám cokoliv ohledně baterií.

   • Michal (neregistrovaný)

    Abych to upřesnil, 150g CO2/km což je přibližně 6,4 l/100km.

 6. Honza (neregistrovaný)

  Hlavně, že sama alza používá eko auta :) občas ty jejich vraky jsou k smíchu

 7. Petr (neregistrovaný)

  Alza bude prodávat zase další předražené zboží? A na Alze ještě někdo nakupuje?

  • Já (neregistrovaný)

   No nevím, kupuji na Amur max za cca 100 litrů ročně, ale vždy byla nejlevnější případně jen o pár Kč dražší. Naposledy Beddit 3 minulý týden. O 600 Kč levnější než nejlevnější varianta z Heureky.

 8. Daniel (neregistrovaný)

  Ou, takže přeci jen je tento článek: http://www.dopravniznaceni.com/Jak-je-to-s-elektromobily-v-Cesku-b1107.htm pravdivý :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *