Domů » Bleskovky » Alza.cz bude prodávat elektromobily renomovaných výrobců přes internet

Alza.cz bude prodávat elektromobily renomovaných výrobců přes internet

Pokud přemýšlíte o nákupu elektromobilu, určitě vás potěší krok, ke kterému se rozhodla Alza.cz. Ta v nejbližších týdnech prodej elektromobilů renomovaných značek přes internet. Jako první upoutávku na tento koncept vystavuje novinku v podobě vozu Volkswagen e-Golf, který je k vidění na Alza Showroomu v Holešovicích až do konce června.

Zájem o elektromobily překonává naše očekávání. Znamená to, že si lidé konečně uvědomují jejich význam pro naše životní prostředí. To dobře vědí také automobilky a začínají vyrábět tyto vozy i ve středních cenových kategoriích,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze Alza.cz.

Alza bude prodávat elektromobily výhradně přes internet, zájemce bude mít vybraný model v garáži do jednoho dne od zaplacení. Nákup vozu chce firma přizpůsobit 21. století – musí být snadný, rychlý, jednoduchý, stejně jako nákup telefonu.

 

Firma nyní dokončuje jednání s významnými automobilkami, aby v následujících týdnech svým zákazníkům nabídla ucelenou řadu elektromobilů. „Možná jsme snílci, ale my v Alza věříme, že dokážeme po vzoru Norska změnit poměr elektroaut v ČR zásadním způsobem. Čím dostupnější tyto vozy budou, tím rychleji eliminujeme negativní dopad aut se spalovacími motory na prostředí, ve kterém žijeme.” říká Moudřík.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

17 komentářů

 1. Super u Alzy jsou ty AlzaBoxy. Tak snad to bude fungovat i zde:)

 2. Hádám, že …Alza.cz bude zprostředkovávat prodej elektromobilů renomovaných výrobců přes internet nezní v nadpisu tak dobře… …jako že Alza je bude sama prodávat. To samé jako Alza pronajala místo v prodejnách pro automaty na BTC nezní tak dobře jako že …u Alzi můžete nakoupit BTC…

 3. Tak doufam, ze se sluzbou Alza expres rano objednam a v podvecer bude doma ;))

 4. Hlavně nákup přes internet -> Možnost do 14 dní vrátit :)))

 5. Ad dopad spalovacích motorů. No nejsem si jist, jak dobře vyjde ve srovnání drancování životního prostředí při výrobě LiIon akumulátorů do elektroaut a na kolik spalovací alternativa…
  Tak jako tak je cesta jiná, vodík. V podstatě jen potřebujeme zlevnit jeho výrobu.

  • V ČR se pohon na elektriku rovná spotřebě cca 7 litrů, naopak v Norsku je to 0. A to samozřejmě nezapočítávám cokoliv ohledně baterií.

 6. Hlavně, že sama alza používá eko auta :) občas ty jejich vraky jsou k smíchu

 7. Alza bude prodávat zase další předražené zboží? A na Alze ještě někdo nakupuje?

  • No nevím, kupuji na Amur max za cca 100 litrů ročně, ale vždy byla nejlevnější případně jen o pár Kč dražší. Naposledy Beddit 3 minulý týden. O 600 Kč levnější než nejlevnější varianta z Heureky.

 8. Ou, takže přeci jen je tento článek: [odkaz] pravdivý :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).