Domů » Bleskovky » Alcatel představil dva nové smartphony a vlastní brýle pro VR

Alcatel představil dva nové smartphony a vlastní brýle pro VR

Alcatel uvedl na český a slovenský trh dva nové modely ze své nejvyšší řady Idol. Alcatel Idol 5 i Alcatel Idol 5S mají kovovou konstrukci, čtečku otisku prstu na zadní straně, Full HD 5,2″ IPS displej a 3 GB RAM. Oba smartphony nabízí i podporu micro SD karet.

Lépe vybavený Idol 5S

Modely se od sebe ale liší procesorem a fotoaparátem. Idol 5 nabídne osmijádrový procesor Mediatek MT6753 a fotoapafát s rozlišením 13 Mpx, zatímco lépe vybavený model Idol 5S disponuje výkonnějším osmijádrovým procesorem Helio P20 a jeho hlavní fotoaparát má snímač s rozlišením 12 Mpx a hybridním automatickým ostřením. Oba telefony mají zadní fotoaparát doplněný o dvoutónový LED blesk a selfie kameru o High CRI LED blesk. Specialitou Idolu 5S jsou pak ještě také duální přední reproduktory o výkonu 3,6 W a programovatelné tlačítko Now na boku.

Idol 5

IDOL 5, nabízený v metalicky černém provedení, stojí 5 499 Kč včetně DPH a IDOL 5S v kovově šedé barvě se prodává za 9 999 Kč. Obě novinky do prodeje vstupují vybaveny Androidem 7 Nougat.

Alcatel Idol 5 a Idol 5s: kovová střední třída se symetrickým designem

Headset pro virtuální realitu

Jako samostatné příslušenství nabízí značka Alcatel i svůj headset pro konzumaci obsahu ve virtuální realitě. Ten je kompatibilní i se smartphony dalších výrobců, pokud jejich úhlopříčka nepřesahuje 6″. Headset disponuje zorným polem 120 ° podobně jako lidské oko. Brýle jsou vhodné i pro krátkozraké uživatele, kteří si mohou obraz přizpůsobit až do -6 dioptrií pomocí ovládacího kolečka na horní hraně headsetu.


Brýle nepoužívají žádnou speciální aplikaci a lze je tak použít například s Google Cardboard. Zajištěna by měla být i rychlá konfigurace, protože na brýlích nechybí QR kód pro načtení dat do aplikace.

VR brýle jsou dostupné za cenu 1299 Kč s DPH.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).