Alcatel Idol 5 a Idol 5s: kovová střední třída se symetrickým designem

Společnost TCL dnes na veletrhu IFA v Berlíně představila nové smartphony značky Alcatel. V tomto článku si představíme výše postavené modely Idol 5 a 5s.

TCL u svých novinek opět použilo na čelní straně symetrický design, takže z čelní strany nepoznáte, zda telefon náhodou nedržíte vzhůru nohama. Tedy pokud se nechystáte fotit, jak čelní, tak zadní kamerka bydlí tam, kde byste je očekávali – nad displejem a v horní polovině zad. Nové Idoly od sebe rozpoznáte snadno – vybavenější Idol 5s obsahuje stereoreproduktory zabudované z čelní strany do kovového rámu, zatímco u Idolu 5 najdeme pouze jeden reproduktor na spodní straně.

Jinak je design obou novinek prakticky totožný, stejně tak i rozměry – Idol 5s je o pouze desetinu milimetru širší. Společným jmenovatelem obou telefonů je hliníkové tělo se čtečkou otisků prstů uprostřed zad a 5,2palcový displej s Full HD rozlišením. Nyní se ale pojďme podívat na rozdíly.

Alcatel Idol 5

Základní model pohání čipset MediaTek MT6753 opřený o 3 GB RAM. Pro uživatelská data je připraveno 16GB úložiště, které lze dále rozšířit paměťovou kartou. Na ni lze ukládat například fotografie, které tvoří buď čelní 5Mpx kamerka nebo zadní 13Mpx fotoaparát se světelností f/2.0 a schopností záznamu videa ve Full HD při 30 fps.

Telefon se připojí k sítím LTE, WiFi 802.11b/g/n (2.4GHz) s podporou VoLTE a Bluetooth 4.2, NFC ve výbavě chybí. Přítomen je 3,5mm jack na sluchátka, zamrzí však použití staršího microUSB konektoru pro dobíjení 2 800mAh akumulátoru.

Kvůli absenci technologie rychlého dobíjení počítejte s nabíjením z 0 na 100 za 3 a půl hodiny. Telefon pohání Android 7.0 Nougat.

Alcatel Idol 5s

Vybavenější model pohání procesor MediaTek Helio P20 spolupracující se 3 GB RAM. Uživatelská paměť má kapacitu 32 GB a je možné ji rozšířit paměťovou kartou. Hlavní fotoparát na zadní straně um tvořit 12Mpx snímky (f/2.0), čelní kamerka je pak pětimegapixelová.

TCL vyzdvihuje kvalitu stereoreproduktorů s výkonem 2 × 3,6 Wattů, hudbu lze ale také poslouchat z přiložených sluchátek od JBL. Ta se připojují do 3,5mm jacku na spodní straně, kde se nachází i USB-C konektor pro nabíjení 2 850mAh akumulátoru; nabíjení má v tomto případě trvat dvě hodiny.

Telefon se bezdrátově připojí k Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2 nebo LTE, o NFC se výrobce nezmiňuje. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat. Alcatel Idol 5s je také odolný vůči stříkající vodě, avšak zřejmě bez jakékoliv certifikace.

Cena a dostupnost

Oba telefony se dostanou na náš trh na konci září. Idol 5 v metalicky černé barvě přijde na 5 499 korun, Idol 5s bude prodáván v šedé barvě za 9 999 korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku